1. 1.
  Canavar lens diyebileceğim lensler arasındadır. Zira fotoğrafta hiç bir kayıp olmaması keyfinize keyif katıyor.
  1.4 diyafram aralığında verdiği sonuçla benzer lenslerin her daim önünde olacaktır. iç mekan çekimlerinde ağzınız kulaklarınızda olacaktır her daim.
  Alın aldırın. Pişman olmazsınız.
  ... tsira
 2. 2.
  yurtdisinda tas catlasa 200 dolara edinilebilirken, turkiye'de ikinci el kamera govdesi fiyatina-600 civari- edinilebilen lens.
  ... keamauna
 3. 3.
  her fotografcinin sahip olmasi gereken bir lens. hem hafif hem de her isi gorur. sokak fotografciliginin olmazsa olmazidir. bokehsini sevdigimin bu lensi, az isikli ortamda catir catir cekim yapar. grenli atraksiyonlara da oyle pek mudana etmez kendisi. gonul rahatligiyla kullanin.
  ... keamauna
 4. 4.
  bokeh ve düşük ışık canavarı. çok iyi bir objektiftir ama keskinlik, derinlik ve "color rendition" olarak çok yakın performansı 50mm 1.8G den de alabilirsiniz.

  Bir de artık klasik olmuş olan ve nikon'un gelmiş geçmiş en keskin objektifi sayılan 50mm f/1.8D vardır ki guru fotoğrafçı jay maisel bile bu f/1.8d versionunu tercih etmektedir. bir çok iyi tanınmış fotoğrafçının vazgeçilmezidir, ucuzluğu sizi aldatmasın. kendiniz de araştırabilirsiniz. savaş fotoğrafçısı don mccullin de vietnamda filmli nikon f'inde 50mm f/1.8d kullanmıştır. o kadar iyi bir okjektiftir ki filmli döneminden beri üretimi aynen devam etmektedir.

  şahsen kısıtlı bütçemle edindiğim mütevazı nikon d90'ım ve 50mm f/1.8d ile profesyonel işler yapmaktayım. en uygun fiyata en iyi performansı isteyenlere tavsiye ederim.

  Nikon 50mm f/1.8d'nin tek eksisi AF-S G lens olmadığı için gövdede otomatik odaklama özelliği olmayan nikon modelleri (D3000/D5000) ile ancak manuel fokus olarak çalışmasıdır (d80, d90, d7000, d600, d800 ile auto focus olarak çalışır)
  2 ... keremgo