1. 1.
  1945'te Moskova'da doğdu. Şair Natalia Konchlovskaya ve oyun yazarı Sergei Mikhalkov'un oğullarıdır. 1963 yılında, Schukin'in adıyla anılan tiyatro okuluna girdi ancak 1966'da 4. sınıftayken okuldan uzaklaştırıldı. Bu uzaklaştırma, sinemaya kaymasına neden oldu. VGIK Yönetmenlik Fakültesi'nin 2. sınıfına kayıt yaptırarak yönetmen Mikhail Romm'un derslerine katıldı. 1971'de, mezuniyet filmi olan "A Quiet Day at the End of War" ile VII. VGIK Öğrenci Filmleri Festivali'nde, "Soviet Screen" adlı derginin özel ödülünü aldı. 1974'ten 1982'ye kadar birçok filmin yapımında çalıştığı Mosfilm'de görev yaptı. 11 filmin yapımcılığının yanı sıra birçok filmin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptı. Edebiyat ve sanat alanında devlet ödülü var (1999).
  ... antilopyawrusu
 2. 2.
  Stalin dönemi Rusya'sında ikinci Dünya savaşı öncesi ve esnasında geçen "Güneş Yanığı" (utomlyonnye solntsem) ikilemesiyle tanınır. Serinin ikinci filmi, kimi iddialara göre, ülke tarihinin en pahalı yapımıdır.
  Ama "Sibirya Berberi" (sibirskiy tsiryulnik) başyapıt nitelendirmesini esas hak eden filmidir.
  ... sirjohnfalstaff
 3. 3.
  sidney lumet' in 12 angry men filminin rus versiyonunu yapmış, rus toplumundaki çeçen önyargısına dikkati çekmiş yönetmen.

  http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=VcI5Zu-Znvs
  ... multipleorg