1. 1.
  yeni yazar. yeni bir pkklı olmaması dileğiyle. umarım güzel şeyler öğreneceğimiz yazılarıyla tanırız. hoş gelmiştir diyelim.
  -1 ... saldirayterk
 2. 2.
  Milliyetçileri faşist diye adlandırmış kürt yazar. Kürtçe nevruz yazarak dikkat çekmeye çalışıyor şu aralar. Kimin ülkesinde yaşadığını unutmaması dileğiyle.
  1 ... kuyruk yagi
 3. 3.
  kendi ülkesinde yaşadığının farkında olan yazar.
  -2 ... niki olmayan adam
 4. 4.
  kafasına göre istatistik sallayan kürt. #19546498

  zaten türkiyede türk tarihçi, türk gazeteci, türk yazar yok hepsi kürt.
  -1 ... wikings
 5. 5.
  kürtçülük yapmak adına saçmalayan yazar. (#19839128)
  kendisine göre diyarbakır'da kürdistan formasının satılmasını bölücü bulmak türkiye'de çanakkale dardanel formasının satılması ile eşdeğermiş.
  hadi bölücülük denilen şeyi bilmediğini yada desteklediğini anladık da coğrafya da mı öğretmediler ilkokulda onu anlamadık?
  ... yanessar
 6. 6.
  kürdistanın varlığını bilmeyenler tarafından coğrafya bilmemekle suçlanan yazar.

  8 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatmayınca anlamıyorsunuz o yüzden 8 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatıyorum.

  çanakkale nasıl ki bir bölgenin adıysa kürdistan da bir bölgenin adıdır. çanakkale formasının satılabilmesi için nasıl ki çanakkale'nin bağımsız bir devlet olması gerekmiyorsa, kürdistan formasının satılabilmesi için de kürdistan'ın bağımsız bir devlet olması gerekmiyor.
  -1 ... niki olmayan adam
 7. 7.
  dersim kasabı başlığı başını ağrıtabilir.
  ... dilci
 8. 8.
  8 yaşında çocuğa anlatır gibi çanakkale ile kürdistan adı verilen bölgenin aynı statüde olduğunu anlatıyormuş da anlamıyormuşuz yazarı.
  tamam. mala anlatır gibi bir de biz anlatalım.
  kaynak: vikipedi
  http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCrdistan

  Kürdistan, Kafkaslar'ın güneyi ve Orta Doğu'da, Azerbaycan, Ermenistan, Irak, iran, Suriye ve Türkiye'ye ait toprakların bir kısmını kapsayan coğrafi bölge. Günümüzde herhangi bir devlet ya da uluslararası kuruluş tarafından tanınmış "Kürdistan" isimli bir devlet bulunmamaktadır. Siyasî bakımdan özerk, federal bir bölge olarak uluslararası resmî tanınmaya sahip olan tek bölge Irak'ın Kürdistan Bölgesel Yönetimi'dir.

  yani bir devletten değil, bir devletin özerk bölgesinden bahsediyoruz.

  haliyle bugün nasıl çanakkale ili forması satılmıyorsa kürdistan özerk bölgesi forması da satılamaz.
  çanakkale dardanelspor forması ile kürdistan forması aynı şey değildir. çanakkale dardanelspor, galatasaray'ın ankaragücü'nün dengidir ve bir futbol takımıdır.
  senin kürdistan forması diye satın aldığın şey ise bir futbol takımının forması değildir. ülke hiç değildir (ki zaten vikipedi'de de belirtildiği gibi tanıyan yoktur).

  sen ege'ye astropolya dediğin zaman o bölgenin adı yada statüsü değişmiyor canım. öyle olmuyor o işler.
  kaldı ki biz senin kürdistan dediğin zaman dibine düştüğün şeyin nerenin nikahını kastettiğini gayet iyi anlıyoruz. hayranlığın kürdistan özerk bölgesiyse hiç bekleme. anında kabul ederler iltica istemini eminim ki. biz de destekler ve alkışlarız sen ve senin gibileri.
  ... yanessar
 9. 9.
  8 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip olmayanlara, 8 yaşında bir çocuğa anlatır gibi anlatarak hata yapmış olan yazardır.

  kürdistan diye bir futbol takımından bihaber olmaları ise kendi cahillikleri

  üstünde sadece çanakkale yazan bir forma görseler hiç bir tepki vermeyip üstünde kürdistan yazan formaya tepki vermeleri de faşist olduklarının bir diğer kanıtı.

  kürdistan'dan kastım sadece güney kürdistan değil elbette. hani resmiyet istiyorsunuz ya o yüzden ırak Kürdistan'ını örnek verdim.

  yer isimlerine gelince, bir yerin adının ne olmasına karar verecek olan orada yaşayanlardır. ve kürtler buralara kürdistan diyor. kürdistan'da çoğu yer adının türkçesini bilmeyen bir çok insan var herkes kürtçe adıyla hitap eder oralara. senin oranın adını değiştirmeye çalışman ise zorbalıktır.
  ... niki olmayan adam
 10. 10.
  türklerin hakkaride egemenlik hakkı olmadığı söyleminde bulunduğu yönünde iftira atılan yazar.

  türkler bu egemenlik hakkını hakkari'de ölen 20 yaşındaki çocuktan dolayı almamışlardır, eğer öyle olsaydı anzakların da çanakkale'de hak iddia edebilmesi durumu ortaya çıkardı. türkler bu egemenlik hakkını kürtlerle olan birlikte yaşamdan almaktadırlar. aynı şekilde kürtler de batı illerindeki egemenlik haklarını türklerle ortak yaşamalarından dolayı almaktadırlar.

  hangi sözünden dolayı türk düşmanı ilan edildiğini ise meçhul.
  -1 ... niki olmayan adam