1. 1.
  Şaşırtan olaydır...zira ülkede onca tekstil ile özleşmiş şehir varken bu hamle epey stratejik olsa gerek.

  Bu arada ağrı'da açılacak olan nike fabrikası ortadoğu ve avrupa'da bir ilk olacak.

  Kaynak
  https://tr.sputniknews.co...tim-merkezi-agri-kuruyor/

  Aşağıda ne dediği belli olmayan, yalnız kelimesini "yanlız' olarak yazan yazara özel olarak kaynak eklenmiştir.
  1 -1 ... bir ululu
 2. 2.
  Kaynak eklenmiştir.
  ... bir ululu
 3. 3.
  nike ın ağrı da fabrika açması
  2 ... hepinizi sevmiyorum
 4. 4.
  Peki bundan Nike'ın haberi var mı?

  Yeşim Tekstil Ağrı'da üretim yapacak, fabrikayı bedavaya alacak, elektriği suyu az ödeyecek nike'a da üretim yapacak demenin "ekonomi çohh eyii" versiyonu.

  Nike'la alakası bile yok haberin. Nike'ın avrupa ve ortadoğudaki ilk fabrikası olacakmışmış. Nike'ın dünyada fabrikası yok. Bütün üretimi fason.

  yine de bölge için faydalı bir yatırım.
  1 ... berk
 5. 5.
  Ülkenin gelişmişlik seviyesinin boktan güneydoğu Asya ülkeleri seviyesine düştüğüne dalalettir.
  1 -2 ... enkidu1986
 6. 6.
  Yerli ve milli cumhurbaşkanı Ağrılılara Nike fabrikası müjdesi vermiş, ne güzel. Dünyanın en rekabetçi kan emicilerinden biridir Nike. Ucuz, denetlenmeyen, çalışma saatleri en yüksek olan, en kötü evlerde barınan, güvenceden en yoksun, en fazla hak kaybına uğrayan emek-gücü kaynağı neredeyse oraya üretimini hemen kaydırır. Kadın ve çocuklara uyguladığı sömürü rejimi ünlüdür. Güneydoğu Asya ve Çin'de işçi hareketi yükselince Ağrı bir seçenek oldu. 2 gün önce bir gazetecinin ''anti-emperyalist savaş'' verdiğini iddia ettiği Erdoğan da, Nike'a ''burada işçi hareketi mareketi olmaz, biz ezeriz onları, zaten topraktakileri mülksüzleştirip işsiz bırakarak sermayenin kurallarına uyuyoruz, siz açtığımız yoldan rahatça yürüyün'' diyor. Nike'ın Türkiye'ye yoksulluk, baskı, köleleştirme, yozlaşma, cehalet ve sömürüde artıştan başka vereceği şey yok. Tekellerin uluslararası işçi birliğinin geriliğinden faydalanarak yürüttüğü ucuz emek politikası ve yükselen kar oranları uluslararası büyük kriz öncesi son sınırına dayanmışken, bu bombayı getirip Türkiye'nin kucağına bırakmak azılı işbirlikçilerin ve hainlerin görevidir.
  6 -2 ... azad teyr
 7. 8.
  ağrı gibi bir yere nike firmasının fabrika açtığına duacı olacaklarına nasıl da taşlamışlar *

  senin ülkene yabancı yatırımcı gelmiyor. o beğenmediğiniz araplar dahi buraya yatırım yaparken iki kere düşünüyor. nike ın fabrika açması bu şartlarda güzel bir gelişme.

  senin ülkende işçi değerli değil ki yüksek maaş ve iyi çalışma şartları olsun ? hangi vasıflara sahip ki işçi ? mühendis, teknik eleman olsa dersin ki tamam, bu çalışana iyi bir maaş verilmeli.

  ama işçinin alternatifi çok. 50 kişilik işçi alımına 50 bin kişi başvuruyor. böyle bir ortamda hiç bir firma fabrika işçisine yüksek maaş+ güzel çalışma şartları vaadetmez. önce ülken yatırım alacak. bunun için de hükümet vergi reformu yapacak, kapitülasyon tarzı ayrıcalıklar verecek. buna en güzel örnek çin ve singapur.
  1 -2 ... hubel
 8. 8.
  90 milyona yakın genç ortalamalı bol işsiz bir nüfus ve sendikalaşmayı becerememiş bidatçı cahil bir toplum. üretim devleri için ağız sulandırıcı bir ortam gerçekten de.

  devamı gelir diye düşünüyorum.
  -1 ... caranthir
 9. 9.
  pahalı ve kalitesiz ürün markası , en son sponsor oluğu maratoncunun nike ayakkabısı maratonun yarısında ayağında parçalanmıştı.

  anlayın özel yaptırdığı ürün bile kötü. nike diye bir üretim yoktur .
  örneğin güney asya'da atölyeler ayakkabı üretir firmalara genelde bizim kadıköy --osmanağa cami yanındaki sokakta satılan ayakkabılardır gibidir bu ayakkabılar nike'de bu üreticilere özel sipariş vererek logosu ile yaptırır.
  diğer ürünleri de aynıdır.
  4 -2 ... baris hemen simdi