bugün

yakın zamanda klibi çekilen ( 1 yıl kadar oldu) asırlara meydan okuma şansı olan şarkı.
genelde kayından yapılır. (bkz: kayın)
(bkz: nikah sirasinda ayaga basmak)
(bkz: nikah)
kişi özgürlüğünün elinden alındıığı masa
super damar sarkıdır o rakı sofrasında ne gıder bu sarkı ama...

(bkz: bu sarkıyı dınlıyınce kıro oldum zannedenler)
'nikah masasına oturdun işte
dayanmak çok zormuş böyle sevince
sana mutluluklar sözüm kardeşçe
at artık imzanı git bir an önce'
gerçekten insanı etkileyebilecek şarkı....
ulen ne yüzsüz adammış dedirtecek şarkı. *.
her ne kadar kıro şarkısı olarak addedilse de çok sevdiğim, her dinlediğimde eğlendiğim parça. remixi de yapılabilir aslında ümit besen feat filan..
5 kişilik masadır...***
sana bir demet gül veremez miyim cümlesiyle bitirici vuruşu yapan şarkı..
sarpın başarılı bi şekilde cowerladığı arabeskle rock ın harmanlanmasıyla olaya damardan giren ve insanı bitiren şarkı.
umit besen in mazosizmin felsefesini anlattigi sarkisi.
ümit besen abimiz arabasıyla oto yolda giderken, birden şarkının sözlerini mırıldanmaya başlamış. akabinde arabayı saha çekip sözlerini bir çırpıda kağıda yazmıştır.
halen kumkapı'da ümit besen'in orgu ile birlikte söylediği şarkı.
göründüğü kadar basit olmayan yada olmayacak olayların geçtiği masa.
yeni nesil için sarp coverlamıştır.
ümit besen abi' mizin hit şarkısıdır. Fakir ama onurlu bir genci umutlandırıp sonra ondan yüz çevirerek zengin bir adamın kucağına atlayan satıcı bir kadına mutluluklar dileme nezaketinde bulunan sıradan bir adamın üzüntüsünü konu alır. Aaaah ah az mı efkar dağıttık bu şarkıyla? *
sims 2 de, banu alkan ve ümit besen'le birlikte çekilmiş klibi için;

http://www.youtube.com/watch?v=nUMZLyyVINE

ps: videonun sonları bomba, erken kapatıp pişman olmayın sonra.
keyifli bir sims videosuna dönüştürülmüş trajikomik bir ümit besen parçası.

http://caymolasi.blogspot...sas-sims2-klibivideo.html
ümit besenin fevkalade etkileyici ve manalı parçasıdır.
"bu adam kim diye soran olursa,
eski bir tanıdık dersin sevgilim"
bir daha gelmeyecek şarkılardandır.
(bkz: işte budur)
ümit besen'in muazzam derecede hit olmuş parçası ve de aynı zamanda izlenmesi şart olmuş 1982 yapımı, ümit besen'in kalas formuyla, banu alkan'a aşık olan, yitik duygularla evlenmeyi planlarken, gözü, dışarıda olan hatununun, bir başkasına yelken açmasıyla, mağrur, gururperest duygularıyla yalnız başına kalan, fakat intikam etmeye yemin etmiş birisi olarak yaşam kaynağına devam eden şöferi canlandırdığı, güner ümit'in ise, kaypak, lavuk, zengin piçi arasında, engin koç'un olmadığı yerde ben de onun işini görürüm kıvamındaki oyunculuğu ile evleri şenlendirdiği, banu alkan'ın, kendisine marshall boyalarının sponsorluğunda 5 kat astar, 6 kat saten boya sürüldüğü döneminden kalma oyunculuğuyla arz-ı endam ettiği yıllarına tekabül eden, absürdlüğü, komedisi, rol kesmekten öte, insanı gıcık eden hareketlere sahip ümit besen'i, ''ulan elimde kızılcık sopası olsa dalardım'' deyü izleyenleri komaya sokacak derecedeki ibnelik katsayısına tekabül eden oyunculuğa sahip güner ümiti, ve de sokakta görenlerin kendisini dövmeye götürecek derecede üzerine kötü kadın rolünü yapıştırmış suzan avcı'sıyla her türk bünyesi'nin hayatı boyunca bir kere izlemesinin farz olduğu, arabesk ötesi kült film..
ümit besen'in intihara sürükleyen şarkısı. (bkz: depresyona sokan şarkılara)
umit besenin basrollerini guner umit ve banı alkan ile paylastigi sarki filmi...
sözlerini yazayım da tam olsun

nikahına beni çağır sevgilim
istersen şahidin olurum senin
bu adam kim diye soran olursa
eski bir tanıdık dersin sevgilim

hayaller kurardık biz yıllar önce
hiç yoktu hesapta ayrılık bizce
bilirsin ne kadar görmek isterdim
beyazlar içinde seni öylece

garibin biriysem sevemez miyim
aşkla karın doymaz diyen ben miyim
şimdi çok zenginsin ben aynı garip