bugün

Zamanında asansörlerde çok fazla taciz olayları yaşanmıştı hatırlar mısınız bilmiyorum. Haklı olarak da binmemektedir. Saygı duyulması gereken insandır. Yani nikah düşmüyor diye binmiyorum gibi Bi ifade kullanacağını sanmıyorum (kendi içinde öyle düşünüyordur, nikah düşer diye düşünüyordur) yani karşıdakine böyle derse kırılır ya da biraz ters cevap olur diye içine saklıyordur o cümleyi. Ayrıca şu çoğu şeye amman bize ne kafasına sahip insanların bu duruma saygı göstermemesi de fazla tuhafıma gitti. Asansörde bir bayanla kalırsam kafamı yere eğerim onun rahatsız olmayacağı şekilde davranırım. Sırf o rahatsız olmasın diye de ben rahatsız olurum mesela ama bu o insana, kadına olan saygımdandır. Onun içinde illaki korku vardır. O korkuya saygı göstermek ve gerekeni yapmak gerekir. Bir kadının en kutsal şeyi tabiki namusudur. Sahip çıkmasına niye bu kadar laf uzatıyorsun. saygı duy geç. inanın saygı duymak sizden hiçbir şey eksiltmez. Hatta saygı duyan insan saygınlık da kazanır. Az da olsa bir erkeğin bir bayanla aynı asansöre binmek istememesi de olabilir. Yani az önce bunu istemeyen bayandı şimdi de erkek. Bu da saygı duyulması gereken insandır. Karşıdakini düşünür, rahatsız olmamasını ister. Ha bana göre hastane ortamında bu durum farklıdır biraz. Acil bir hastanız olabilir, tekerlekli sandalye durumu vs yani hastane ortamındaki ciddiyet sayesinde insanlar binmemezlik yaptığını görmedim. Zaten asansörü gelene kadar 5-10 dakika geçiyor yani. Bir kadının namusuna sahip çıkması, korkması size niye bu kadar batıyor? Anlamak güç.
cinsiyet belirtilmemiş...nikah falan düşmez. lufthansa da ay benim yanıma bi adam oturdu ben burda oturmak istemiyorum, desene, bak sana ne diyolar?
inancı buysa teşekkürler binmeyeceğim der geçer , nikah düşer tarzı yapılan açıklama kafada soru işareti belirtiyor. O zaman dünya üstünde hiçbir yerde ailen ve eşin dışındakilerle bir arada bulunmaman gerek.
Ne kolay düşüyor bizim nikahlarımız. Belki kalpte kafada evli olmadığımız içindir.
O nedir ya hu. Nikah düşer ne demek bikere? Dün bi hacı hoca tatfasından kadın da aynı seyı soyledi. Neymiş erkeklere ismi ile hitap edilmezmiş nikah düşermiş düşmezmiiş.
Asansör kabinleri bazen çok küçük oluyor. Kadin tıkış tıkış çıkmak istememiş olabilir.
inancı gereği saygı duyulması gerekir.
Öyle bi şey varsa ben hoşuma giden beyleri asansörde kıstırayım.
dün başıma gelmiş olay. aynı apartmanda oturduğum kadın benimle aynı asarsörde 5 nci kata çıkmayı reddetti. bende keyfin bilir mk deyip kapattım kapıyı.