bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    çok zor bir iş. evlilik stresini ucundan da olsa yaşamak biraz.

herkes sana bakıyor ve saçın bombok.
    4 ... juparthe
  2. 2.
    Bu yaz başında başıma gelecek durum olmasına karşın arkadaş kurbanı olarak nikaha gidemediğim için kaçan tecrübe.
    ... rhett butler
  3. 3.
    evlenmeden önce yapmanız gereken eylem, nikah masası tecrübeniz olsun maksat o. 23 yaşındayım 3 kez nikah şahitliği yaptım, inanın bütün o evlilikler için sorumlu hissediyorum kendimi. hala arar sorarım evlilik nasıl gidiyor, seks hayatınızda bir problem var mı, enişte yine mi içip gelmiş?

şaka bir yana insanların mutluluklarına sizi ortak etmesi anlamı taşır ki, insan kendini önemli hisseder.
    3 ... adamin devam etti
  4. 4.
    insanların Gözünde Kendinizi Önemli Hissetiren Duygu Patlamasını Yaşamak.
    ... ramses3535
  5. 5.
    gelini öpebilirsin sözü üzerine bakılan yön oldukça yoruma açıktır. ben genelde kız tarafına bakarım. *
    1 ... modern dunyanin shakespeare i
  6. 6.
    nedime ya da sağdıç olmanın türk işi alternatifi.

ama muhtemelen en eğlencelisi gizli nikahta şahit olmaktır. *
    ... talkative
  7. 7.
    insanı garip hissettiren olaydır. Hele ki şahit olacağınız kışı teyzenizin kızıysa. 17 yaşındayken ben de olcaktım ama ordaki adam dedi ki,
    -senin yaşın tutmuyo.
    içimde kaldı o. Neyse ben de ilerde oğlunun nikah şahidi olurum belki.
    1 -1 ... bstksa
  8. 8.
    hiç tanımadığım bir çiftin nikah şahitliğinin yapmışlığım vardır.
    şahitleri yoktu o anda, sen olur musun dediler, bende kabul etmiştim..
    umarım mutludurlar..
    ... napcan olum nickimi
  9. 9.
    Valla hayatımda hiç Bi mulakkatta, okulda iş yerinde böyle dikkat etmemiştim üstüme başıma. Çiftimizin başıma bişey açmasak bari.

hele gelin tarafının şahidi olunca Heyecanlanıyor insan. Görelim bakalım nasıl bir duygu, inşallah mutlu mesut olur çiftimiz.
    1 ... zenci sol bek
  10. 10.
    tuhaf bir his barındırır. öncelikle artık büyüdüğünüzün, hem de bayağı bayağı büyüdüğünüzün itemlerindendir. bir insan size '' benim nikah şahidim olur musun? '' demişse akşamları eve dönerken sokaktaki çocuklarla yerden yüksek oynamayı bir daha düşünmenin vakti gelmiştir. mesela ben bugün çöp konteynırının üstünde büyük bir özveriyle zafere ulaşmayı beklerken, bir anda aklıma o nikah masası ciddiyeti düştü; siz stresli bir gangster bey, şahitlik ediyor musunuz? evet efendim mertcan yere en yakın olan kişiydi. ehemm yani tabi evlensinler. onların çocuklarıyla da oynarız filan. o havaya girmeniz gerekiyor. bilemiyorum. belkide bana öyle geldi.

mesela çok ta büyülü bir teklif. insan evlilik teklifi almış kadar seviniyor. sanki orkestra onun için çalacak, pasta onun için gelecek, çeyrekler ona takılacak, balayına gelin ve damadın yanında eşantiyon olarak gidecekmiş gibi. oysaki bir evet'lik hükmün var. şahit misin? evet. bitti. bu kadar. ama işte dedim ya tuhaf bir his.

ha bir de bu teklifi yapan arkadaş. belki de dost. bu iki kavram arasında cızırtılı bir kargaşa var. dost ne arkadaş ne hala anlamış değilim. biz bu arkadaşla çok iyi anlaşırız. özür dilemeyiz mesela, iltifat etmeyiz, yükümlülük duymayız. ama ne zaman hayatımızda ikinci bir insana ihtiyaç duysak, oralarda bir yerde oluruz bir şekilde. dedi ki bugün '' nikah şahidim olur musun? '' ben sevmem öyle afili gergin olayları. halay başı eyvallah, arabayı süsle eyvallah, şoför ol eyvallah'ta şahit filan gitmez yani, anlatabiliyo muyum? dedim olum bi sürü adam var şahit olacak, yap onlardan birini işte. bu dedi ki '' olum ben bilmiyor muyum var olduklarını. dayım bile bir aydır markaja almış şahidin benim diye. ama sen ol yani, anla işte lan, sen ol '' böyle bi acaip duygusal hava esti biz bi bakıştık. neredeyse filmlerdeki gibi sarılıp can dostum filan diycez. tamam amk tamam dedim ve o esrarengiz havayı dağıttım.

öyle işte. aslında ne bir vardır, ne bir yoktur. gökten asla üç elma düşmez filan ama onlar ersin muradına.
    5 ... stresli bir gangster