1. 1.
  insanlarımız Kuranı Kerimin Türkçesini okusa Nihat Hatipoğlu işsiz kalacak.
  2 ... sherlockholmesss
 2. 2.
  vaizlerin işi ilmihallerde bulacağımız konuları tekrar tekrar anlatmak olmamalı bence.

  - hocam banka kredisi haram mı?

  - haramdır. almayın

  bu olmamalı. o kişi neden kredi alıyor? kredi sistemine alternatif bir oluşum var mı? buralara odaklanmalılar. eee hoca ne yapabilir? diyebilirsin. kendimce ne yapabileceğini anlatayım.

  bugün tüm kızlarımız prenses maşallah. müslümanı da inançsızı da mal mülk hayranı. işin acı tarafı aileleri de öyle. bir erkek bir kadına yanaştığında ilk sorulan şey mal varlığı. yalan mı? başı secdeden kalkmayan hacı amca böyle yaklaşıyor, izmirli kemalist emekli öğretmen de. kşi de mal mülk edinmek gayesi ile ev kredisi, araç kredisi, arzulanan düğünü yapmak kredisi için sürekli bankalarla muhatap.

  taharet alırken kaçıncı boğuma kadar su girmesi gerektiğini anlatacaklarına, müslümanlara doğru hayat görüşü aşılamalı. vaizin görevi budur.

  müslümanlara hitap ediyorsan, onlara şu yaptığınız yanlıştır diyeceksin. sizin bu tavrınız insanları bu harama itiyor diyeceksin. haramdır almayın deyip, bu kadar zengin müslümana hala alternatif bir oluşum kurduramıyorsan, hepimizin bildiği hikayeleri anlatır durursun sayın hocam.
  1 -1 ... asbikubuhi