bugün

popüler olan hiçbir konuyla ilgili yazmayacağıma söz vermiştim ama bugün yeminimi bozuyorum.

çünkü buralarda sabahtan beri nihat genç'in yazdığı son yazıyla ilgili nihat genç in nagehan alçı ya hakaret etmesi diye bir başlık dolanıyor. yazılanlara biraz bakayım dedim ve nihat genç ile ilgili '' solcudan başka ne beklenir, ateist, solcu saldırganlığı'' gibi salt insanları yaftalayarak gözden düşürme amaçlı cehaletin dibine vurulmuş rezillikte ifadeler kullanıldığını gördüm.

şunu belirteyim solcuyum ve nihat genç bu ülkedeki en sevdiğim yazardır. kendisinin soğuk sabun, köpekleşmenin tarihi, amerikan köpekleri, modern çağın canileri, karanlığa okunan ezanlar gibi birçok kitabını ve yazısını okudum. yaptığı tv programlarından onlarcasını izledim. ukalalıksa ukalalık amına koyiyim ama okudum. buna rağmen ben bile bu adamın sağcı mı solcu mu olduğunu bilmem ve önemsemem ki gençliğinde ülkü ocaklarında takılmış bir adamdır. kendisinin de ben sağcıyım ya da solcuyum diye bir derdi yoktur. kemal kılıçdaroğlu ile de görüşür, mhp'nin kongresine de gider, saadet partisinin toplantısına da katılır, tkp'li gençlerin eylemini de destekler hatta yeri geldiğinde tayyip'i bile över. burdaki arkadaşlar bu adamın solcu olduğuna ne içerek kanaat getirdilerse ben aynısından sek istiyorum. bu adamın ateist (ateist değilim ama ateist olmak da sanki suç amına koyiyim) olduğunu iddaa etmek için ise gerçekten onun hiçbir yazdığını okumamış olmak gerekir. zira yaptığı programlarda bile bazen yarım saat allah'ın ve müslümanlığın güzelliğinden bahsettiği olur ve bu konularda da onlarca sayfa yazısı vardır.

ama pardon unutmuşum biz tanımadığımız ve okumadığımız insanları sadece yaftalamak için eleştiren insanlardık di mi? birisi bize parmakla apaçık olan bir şey gösterdiğinde gösterdiği yere değil de mal gibi parmağın sahibine bakardık.
saflık değil fesatlıktır.
onun çoğul düşünce yapısını dikkate almamak veya ona tek bir noktadan bakmaktır.

daha çok ezilen doğunun yanında, ezen batının karşısında isyankar bir tavrı vardır.