bugün

var böyle bir şey.

bir bakıyorsun, adam siyaset konuşuyor. bir bakmışsın magazin gündemini değerlendiriyor. bu da yetmiyor yeri geliyor sanat konusunda kanaat önderi kesiliyor.

kendisi adeta (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak) tanımının vücut bulmuş hali.

sürekli bağırarak konuşması da cehaletinin en büyük göstergesi gibi.
işte tam da uludag sozluk ergenlerinin, osmanlı t.aşak emicilerinin adamı. her konuda fikri var ancak adam teneke.
"En büyük cehalet bilmediğini bilmemektir" sözüne canlı örnek olmasındandır.
Türk ün ata sporudur her konuda bilgi sahibi olmak. Her konuda muhakkak bir fikri vardır türk milletinin. Bilmiyorumu çok az kullanır.
işte kara cahil olmak böyle bir şey. "Her şeyi biliyorsun".
şahsa münhasırlığın hergün yeniden üretiminin ak versiyonudur.
tv ve sosyal mecrada tüketimi vardır.
bu nedenle tek geçerim.

unutma devir imaj devri.
takip ettiğin imajın çapı aynı zamanda senin kültürel çapındır.
her konuda bilgisi olduğundan değil, edepsiz olduğundan bu kadar konuşabiliyor tespiti daha doğrudur. ben dünya üzerinde tanıdığım hiçbir insanı bu kadar gereksiz ve boşbeleş bulmadım. herşeyle ilgili konuşan birinin hiçbi boktan anlaması mümkün değildir. (bkz: herbokalog) statüsünden bir adım yukarı çıkamayacak bir zavallıdır sadece...
yeni türkiye´nin yeni enteli bu kadar olur. liderin,tankın egzosuna tişört tıkanınca istop ettiğini söyler de millet de yerse, bu da quantum fiziği hakkında ahkam keser.

olur yani...normaldir.
Gereksiz konuşan, kendini nimetten sanan insan müsveddesi.
Aklı yok fikri var öyle bir mahluk.
ülkedeki aydın insan profilinin nasıl son sürat değiştiğini gösteren zincirin son halkasıdır. neydi o eski manken kız vardı ya sürekli din değiştiren. o farklı mı bundan sanki tarihten tut siyasete savaş stratejilerinden tut terörle mücadeleye ekonomiye hatta sık sık değiştirse bile islam alimliğine kadar gitmiyor muydu. bu da aynısı ama erkek versiyonu işte.
Bir insan bildiği yada bilmediği karışık her konuya burnunu sokarsa o konu hakkında bilgi sahibi olmayan insan da bunu alim sanar. Bu hesabın döndüğü olay.
(bkz: Çok bilen çok yanılır)
nihat doğan içinde bulunduğumuz dönemin en büyük aydınıdır.
genellikle kulaktan dolma yaşayan, her konu hakkında klişeleşmiş günlük bilgileri her fırsatta paylaşan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insan tipi.
Boş tenekeden çok ses çıkar.
efendisinin izinden gidiyor.
nihat doğan'ın damarlarında dolaşan kandaki alyuvarların ta anasını sikeyim.
beyni yok fikri var.
nihat doğan'ın her konuda bilgi sahibi olduğunu sanması olması gereken başlık. anlamadığım şey ise her konuda internette sekiz yaşındaki bir çocuğun bile bulup anlayabileceği şeyleri bağırarak söyleyen birinin ciddiye alınıp hala daha hakkında entry girilmesidir. ciddiye alınmamaktan korkanlar bağırarak konuşurlar, işe de yarıyormuş entrylere bakılırsa.
kültürlü insan bazı şeyleri bilir , cahil insan herşeyi.
Karpuzun keleği , tenekenin boşu , insanın cahili .