bugün

öncelikle saygı duyulması gereken, diğer taraftan yaklaşım açısından ciddi şekilde eleştireceğim fikirler bütünüdür.

kabul, bu ülkede yapılan her iyi işte kol kola girip aferin diyerek alkışlama huyumuz yok; bence hiç olmamıştı da özellikle daha küçük yaşlarda öyle hissediyorduk. neyse. ama kendimiz için neyin iyi neyin kötü olduğunun ayırdında değiliz ona canım sıkılıyor.

uluslararası bir platformda dikkat çekici bir türk yapımı oynuyor. evet gelmiş geçmiş en iyi dizler arasına girmez ama belli kalitede yapılmış, farklı yaklaşımla alışık olduğumuzdan farklı birşeyler anlatmaya çalışmış, yer yer gerçekçi tespitlerden uzaklaşsa da bizi bize çok uzun zamandan beri anlatmak istemiş dip toplamda kıymetli bir yapımdan bahsediyoruz.

kaliteli olma kaygısı ile beli bir düzeyde olması ve çokça ilgi çekmesi, dizi sektörüne ilgiyi doğal olarak arttıracak. aynı yapımcının, oyuncuların içinde yer aldığı farklı projelere dikkat çekecek. yani insanlar bu ve benzer ürünü daha fazla tüketecek, iyi gördükleri özellikleri daha fazla talep edecekler. yani içinde bulunduğun sektör genişleyecek be arkadaş. farklı bir örnekle de anlatayım.

aşçısın ve izmir bombası yapıyorsun. senin methini duyan mcdonald's tatlıyı senden almak istiyor. sen kabul etmiyorsun veya senden uygun fiyata veya daha lezzetli yapan birisinden * en son alıyorlar. sen çıkıp "bir günde de tatlı eksperi oluverdiniz, hayırdır" der misin, yoksa izmir bombasını daha fazla talep etmeye başlayan insanlara kendi tatlını mı sunmaya çalışırsın?

ya bizde hemen bir yerme yarışına giriyor insanlar; arkadaş sen eleştirmen değil oyuncusun. bize faydan oyuncu olarak var, eleştirmen, toplumbilimci veya her ne rolü kendine biçtiysen, o şekilde faydan yok işte! tamam fikir belirtin, enteresan yerlerin altını çizin de, iki gün konuşulacak diye böyle çıkışlar yapınca insanların aklında kalır. netflix tekiler mesela, sana teklifle geleceği varsa da bu saatten sonra gelmezler.

bu arada, azizler diye bir netflix filminde kendisinin yer alıp almadığına bakarken 9 kere leyla isminde bir filme denk geldim ki; yönetmeninden oyuncusuna çok az filmi bu kadar merakla beklerdim be. sinemaların ölüm boruları çalıyor, sen bağımsız filmcilikte de, popüler filmlerde de tutunamamışsın. dönüp ne zaman kendine bakıp, bir yerde hata yapıp yapmadığını soracaksın merak ediyorum sayın aktör.