1. 1.
  ben stiller, amy adams ve owen wilson'ın başrolleri paylaştığı komedi filmi.

  trailer'ına buradan erişilebilir.
  http://www.worstpreviews....id=1092&place=trailer
  ... inheritance vice
 2. 2.
  fantastik olmasına rağmen gerçekten güldüren film. izlemeyenler eğlenceli bir buçuk saat geçirmek için izleyebilirler 10/8

  --spoiler--
  özellikle darth vader sahnesinde karnıma ağrılar sokan film.
  --spoiler--
  ... meftuni
 3. 3.
  Müzede bir gece 2 ilkinin gişe başarısının ardından beklenen bir filmdi. ilk film çok büyük bir tat bırakmamıştı ağzımda. izle unut tarzı bir komediydi, ikinciside öyle ama ilkinden bir adım önde! gelişen imax teknolojisi ve büyüyen bütçeden destek alarak yola çıkan filmin konusu; yenilenen müze yüzünden taşınan kahramanlarımızın başı çok geçmeden yeni mekanlarında belaya girer ve onlara, kızgın oldukları eski bir dost yardım edecektir. müzede bir gece 2 nin en büyük sorunu yer yer fazla tekrar edilen espriler ve sarkan konu, birkaç mantık devamlılığını saymazsak onun dışında aksayan pek bişey yok. film iki saat süresice seyirciyi sıkmıyor ve oldukça keyifli bir seyirlik sunuyor. karakterler ilkinden daha eğlenceli ve büyüyen bütçenin verdiği etkiyle daha iyi tasarlanmışlar. bazı efektler küçük seyirciyi ürkütmemek için, misal ahtapot efekti gibisinden, oldukça çocuksu tasarlanmışken bazıları ise oldukça gerçekçi ve başarılı bir şekilde perdeye yansıyor. çoğu devam filminin yaptığı gibi (bkz: transformers) ana malzemesine bir sonra ki filme devrederek sonlanıyor. müzede bir gece 2 nin olumlu yanlarından biri ise stiller ın oyunculuğu, asla karikatüre kaçmamaya özen gösteriyor stiller, bu ciddiyet onu daha da koik hale getiriyor, yalnız bazı şeyler çok uzatılmış mesela, stiller ve diğer karakterler arasında geçen ve aralıklarla perdeye yansıyan laf dalaşları gibi. bunlar baştan eğlenceli gelse de gitgide uzamaya ve bazende seyirciyi yormaya başlıyorlar. wilson ve williams üstüne düşen görevi yan karakterler olarak başarıyla yerine getirirken amy adams güzelliğyle filme keyif katıyor. şüphesiz transformers gibi aksiyonuna para giden filmlerden değil müzede bir gece, bütçesinin çoğunu hikayesinin kurulum evresine harcıyor, zaten gördüğümüz her sahnede ki her karakter ayrı bir dünya, ayrı bir oluşum. hal böyle olunca dekorların canlandırılması ve karakterlerin sırıtmayacak bir şekilde perdeye yansımasını başarıyla yapmak gerekiyor, bunuda bütçenin veridği hakla başarıyla kullanıyor müzede bir gece, ara sıra belirli şekilde sarksa da, hemen toparlanıp ilerleyen, akan rejisiyle de seyirciyi belli bir nokta da sıkmayan keyifli bir eğlencelik denilebilir kendisi için, bir sonra ki devam filminede kapı açık bırakmayı ihmal etmiyor müzede bir gece, yalnız bir film beğenildi diye devamını çekmekten kendini alı koyamayan yapımcıların elinde uzadıkça uzamaz diye düşünüyor insan. filmin belli mantık hatalarına gelince; özellikle çok sevdiğim bir sahne olan siyah beyaz fotoğrafın içinde geçen sekans seyirciye oldukça keyifli anlar yaşatırken hemen akabinde gelen sahnede stiller susamış dev ahtapotun üstüne canlı fotoğrafta ki deniz suyundan atıyor , sonra ki karede fotoğraftaki su bitmiş, madem fotolar derinliği olan canlılıkta o zaman deniz nasıl tükendi? ya da wilson un canlandırdığı minyatür karakterin kum saati içinde esir kaldığı sahne küçücük bir bünyenin o kadar kumun altında ezilmeden durmasını bekleyemiz di mi? kısaca eğlence isteyen izlesin. 10/7
  2 ... scary59
 4. 4.
  ----spoiler----
  ilk filmi aratmayacak kadar güzel ve eğlencelik olan bir yapım. Görsel olarak ilk filmden çok daha iyi olduğunu söylemem gerek. Filmde kullanılan karakterlerin neredeyse hiçbirisi korkutucu değil. Sanırım bunun sebebi bu filmin daha çok küçüklere hitab etmesi. Mesela filmdeki kötüler ve hatta ahtapotla dinazor bile şirin geliyor gözünüze. Yani yanınızdaki bıcıra bir film izletecekseniz bu film uygundur.
  Filmin konusu kısaca şöyle ; Larry Daley işinden ayrılmış başka bir işte çalışmaktadır. Müzeye uğradığında, müzenin restore edileceğini ve yenileneceğini öğrenir ve geceleri canlanan arkadaşlarının da Washington, DC. Smithsonian Enstütüsü'ne taşınacağını öğrenir. Ama oraya giden bu tarihi karakterlerin başı derde girince onları kurtarıp geri getirmek için larry yola çıkar ve firavun, korkunç ivan, napolion ve askerleri ile çarpışarak arkadaşlarını o müzeden kurtarır. Tabi biz de bu arada inanılmaz bir görsel şölen ve eğlenceli olaylara tanık oluruz.
  Filmde bir çok komik ve güzel sahne var. Ben en çok firavun "hadi dünyayı ele geçirelim" dedikten sonra gelen dart vader'da, düşünen adam heykelinin aslında düşünmeyip en yakınındaki kıza sulanmak için kas gösterisi yaptığını anladığımız sahne'de, maymunların larry'i tokat manyağı yaptığı sahne'de ve minik Einsteinların olduğu sahnede güldüm. Aşk tanrıları ve canlanan tablolar da çok güzeldi.
  Oyunculuklar açısından Ben Stiller(Larry Daley) çok güzel oynamış yine. Allahtan başka bir adamı oynatmamışlar onun yerine. Amy Adams(Amelia Earhart) ise güzelliği ile ön planda! Giydiği tayt bu güzelliğin ortaya çıkmasında büyük rol oynamış! Maymunların ve dünyayı ele geçirmek isteyen liderlerin oyunculuklarına da diyecek yok tabi. Hepsi birbirinden şirin...

  Eğer Filmde mantık aramayacaksanız, sadece eğlenmek istiyorsanız ve görsel efektlerden de hoşlanıyorsanız bu film bunun için birebir. Bunları seven Herkese tavsiye ederim.

  "hey dum dum. Bring me gum gum"
  ----spoiler----
  ... rivne
 5. 5.
  gayet güzel, eğlenceli olan, insanı sıkmayan film. başroldeki bayan karakter ayrı bir tat katmıştır tabiki. ayrıyetten filmdeki her karakterin komik bir yönü vardır. her karakterin insanı güldürdüğü bir sahne vardır. mesela çatlak general baştan sona kadar güldürür. octavius muydu neydi o romalı çocuk kılıcını çekip beyaz saraya dalarken gayet komikti. sonra maymunlar eğlenceliydi. einsteinlara hiç değinmiyorum zaten. kötü adamlarda komikti. mesela kahmunrah ın bir sahnede 'buna dokunma, yasak bölge, şifreyi bilmeseydin seni öldürürdüm, bak hala dokunuyor...' gibi bir çıldırması vardır ki baya eğlenceliydi. napolyon un boy takıntısı ayrı bir eğlence katmıştır. al capone un da ayrı bir havası vardır. izlemeye değer bir filmdi. en çokta mısırlılardan ilk kaçış sahnesi eğlenceliydi. sepet motorlu ve tablolu sahneler. insanı fazla sıkmayan eğlenceli bir yapım.
  ... ulu dagci
 6. 6.
  kalite açısından ilk filmle arasında pek fark olmayan bir film ancak ilk filmden daha çok almıştım. serinin ilk filmi gibi bunu da aile filmi kategorisine sokabiliriz.
  --spoiler--
  minik einstein'lar ve 300 spartalı'ya selam çakılması olayı yüzde bir gülümsemeye neden olabilir.
  --spoiler--
  ... baldwin