bugün

onuncu nesil yazar. yaratıcı bi nicke sahip.

koştursun bakalım sözlükte. vay be bunu diyebiliceğim günlerde gelecekmiş.
nietzsche zirladiginda sen daha babanın milyonlarca sperminden biriydin.

Welcome To The Jungle
ırvın d.yalom'un nietzsche ağladığında eserini okumayanları dövdükleri zamandan kopup gelmiş bir yazar gibi.

kabus gibi, kabare gibi....

sakın yaklaşma, biber gaziyla kovalarım seni**.
kucağına alıp sırtını sıvazlarsan susabilir. nietzcshe de olsa o da bi insan.
Hak ettiği statüye ulaşmış, çaylak olmuştur,
sözlük ahalisine `ibnelere duyrulur" diye ayıp laflar ettiği için ağzına biber sürüldüğü sanılan bebe.
(bkz: when nietzsche blubber)
özelden küfür eden yazar.
moderasyonun yaptırımını merak ediyorum

"sakin ol şampiyon. chp li değilsen ne diye götünü yırtıyorsun o zaman. chp li olduğunu sandım ve sana düzgüncü fikrimi belirttim.
adam ol "
kimseye küfür etmeyen yazar.
nick altıma gelip zırlayan bebe chp ile alakalı yazıma cücük kadar beyniyle cevap vermeye çalışmıştır. ben de kendisini chp'li sanıp chp'nin neden iktidar olamayacağı konusunda görüşümü belirttim, aldığım cevap ise; sen kimsin! ile başlayan bir şeydi. cehapeli de değilmiş. e ben de o zaman neden götünü yırtıyorsun diye sordum.
moderasyonu aihm sanıyor ergen.
nietzsche den kaynaklı nihilist olabileceğini düşündüğüm yazar. (bkz: nietzsche yi copy paste yapmadan yazdım)
uzay mühendisiymiş diyolla. yani bildiğin işsiz astronot.

en sevdiklerimden. kalpkalpkalp.
(#18826146) dhkp c'nin kendisini sivil toplum örgütü olarak gördüğünü sallayan, rusya'nın komünistler için amerika'dan çok da farklı değerlendirilmediğini bilmeyen, türkiye sol hareketlerinin -faşist işçi partisi dışında- kemalizmi reddettiğini kabullenemeyen, buradan da "o zaman tanımsız ilan ediyorum sizi" diye boş atan, o laf ettiği dhkp'nin son 50 yıldır ne zaman teslimiyetçiliğe-pasifizme saplandığını ispatlayamayacak yazar.

kısacası hakkında çok da bilgi sahibi olmadığı türkiye sol hareketleri adına ahkam kesip, bunu objektifim diye yutturmaya çalışan yazar.

"kitaplarda yazan teoriler, pratiği çoğunlukla karşılamıyor olacaktır. yani istediğin kadar oku kardeşim. " sözü ise pratiğin teoriden ayrıldığı yanılgısını taşımaktadır. kendisine cevabı ise üstadlar versin, belki o zaman okuyup fikir sahibi olması gerektiğini anlar:

"Devrimci proletaryanın bilimsel felsefesi, marksizm, hiçbir zaman teoriyi (yani bilgiyi) pratikten (yani eylemden) ayırmaz. Marx, Engels ve onların öğretilileri, aynı zamanda, hem düşünür, hem de eylem adamıydılar. Zaten teori ile pratik arasındaki bu organik bağdır ki, marksizme zenginleşmek olanağını sağladı: devrimci hareketin her aşaması, teoride yeni bir ileri hamleyi hazırladı. Eğer marksizmin verimliliğini ortaya koyan devrimci eyleme katılınmazsa, marksizmin ilkeleri sindirilemez. "Marksist teori bir dogma değil, eylem için bir kılavuzdur."
dhkp c gibi terör örgütü olan bir yapıyı halen daha halk savaşçısı olarak gören bir şartlanmışa bir şeyleri anlatma imkanı olmayan yazar.
kabul etmiyorsan basarsın eksini siktir olur gidersin, olay bu. türkiye sol hareketlerinin kimin kucağına oturduğu malum, ahkamı ortada zaten. kime neden ve hangi sebeple objektif olduğumu yuttutmaya çalışayım ki?
kalkmış proletarya ahkamı satıyor herif. lan oğlum sen sürekli olarak dhkp c başlığında şöyle halkçıyız böyle emperyalizme karşıyız edebiyatı yapan değil misin?
böyle sikindirik alıntılarla o çürümüş zihniyetinizi fazlaca kokuşturmayın.
doğru şu sizin türk solu dediğiniz muhabbet konjonktüre göre hareket ediyordu hep, o yüzden yeri geldiğinde marksist yer geldiğinde kemalist oldular.
tabi adamlar kendilerini solun kalesi olarak gördükleri için diğer gruplar bunlara göre üvey evlat oluyor.
he koçum benim çok cicisiniz siz çoook!
aslında şu nick altıma gelip pisleyen bebeyi ciddiye alıp cevap bile vermemek gerek ama birilerinin bunları adam etmesi lazım e nabalım artık.
dhkp c'nin maşa olduğunu iddia eden yazar bunu ispatlamalıdır. zira bu iddia yıllarca burjuva medyanın tekrarlayarak halkın belleğine kazandırdığı bir iddiadır. bunu yıllardır ispatlamaktan aciz medyanın ağzıyla konuşmaya devam eden yazarsa aynı cevapla karşı karşıya kalır. ispatın var mı?

türk solunun yeri geldiğinde kemalist yeri geldiğinde marksist olduğu iddiası ise saçmalıktan ibarettir. marks hiçbir şekilde hiçbir zaman reddedilmemiş, kemalizmin marksist mücadele içindeki değeri kısa bir süre tartışılmıştır. ardından gerektiği konum da kemalizme verilmiştir:

proleterya ahkamı, proleterya ağzı gibi laflarla karşındaki komüniste laf ettiğini sanan bir
kişi çok da bilgili olmadığını, boş boş konuştuğunu zaten ispatlamış olmaktadır.
proleterya ahkamı ya da proleterya ağzı gibi tanımlamaların etimolojik karşılığına vakıf olamamış bir devrimcikimize bir şeyler anlatabilmesine imkan olmayan yazar. adam beni terminolojilerle vuruyor vooow! yani proloteryanın anlamını öğrenince bilgili oluyorsun, adamların bilgi düzeyi algısı bu kadar.
koçum yuları geçirmişsin kafaya, gözlüklerde tam istikamet! burjuva medya, faşo aga, işçiler kardeş patron kalleş... aynı kibar feyzo sosyalizmi bu ağız işte.
neysiniz olum siz? diyanet işleri mi? ney olduğun değil, ne yaptığına bakacaksın öncelikle.
ne ben seni anlarım ne de sen beni.
dhkp c'nin maşa olmadığını ispatla desem, nick altım kirlenecek, sen iyisimi var git yoluna deli oğlan, halkın sarp dağlarında devrim türküleri ile coş iyisi mi.

edit: ben cahilim dostum, buradan yak (#18885905)
sanki biraz sikmiş.
kitaba bayıldığımdan olsa gerek, nick olarak negatif etki yaratmıştır üzerimde.
tam bir cahil. bu çok netleşti. cephenin burger king'e ve mc donalds'a eylemleri olmuş, fakat bu eylemlerde sivillere zarar verilmemiştir. kendi ispatı kendini çürütüyor. allah akıl fikir versin...
verdiği entryi kendisinin yazdığını sanan kekoların nick altına üşüştüğü yazar.
hıyar bir linke bak bakalım kim yazmış o yazıyı. sivillere zarar verilmemiş, resmilere verilmiş. yani meşru mu?
bir de allah'ın adını ağzına alıyor.
yazık lan.
küçükken yapılan kireç badanası esnasında kulağına kireç kaçmış ve kafasını sallarken duvara vurmuş olduğunu öğrenmeye ramak kalmış yazar kardeşimiz.
gece gece yarrağa yan gezen piçlere sikine sarmayan yazardır.
adam durduk yere gel de sik diyor, siker misin sabaha mı saklarsın? mal amk hepsi.
iran devletinin yıllardan beridir sergilediği ikiyüzlü siyaseti idrak etmek isteyenler bu yazısını okuyabilir: (bkz: iran/#19511539)
Sözlüğün en gerizekalı nicklerinden birine sahip yazar.
iyi yazar. nietzsche yi pek anlamasada...
şu saatte nickini görmemle birlikte beni gülme krizine sokmuş, gözümden yaş getirmiş, sağlam bir nick sahibi yazar.arkadaşlar nietzsche'yi ben de sever sayarım ama fanatizmi bi kenara bırakalım lütfen.

(bkz: genç nihilistler rahatsız)
güncel Önemli Başlıklar