bugün

her biri aydınlanmışlık kokan aforizmalardır.

''Ey büyük yıldız! Aydınlattıkların olmasaydı nice olurdu senin mutluluğun''

''insanlar ışığın çevresinde toplanırlar, daha iyi görmek için değil, daha iyi parıldamak için''

''Ahlak yargıları ve cezalandırmaları, daha az sınırlandırılmış olanlara karşı (özgür olan bireylere karşı) ruhsal olarak sınırlandırılmış olanın gözde intikam biçimidir.''
ümit en son kötülüktür çünkü işkenceyi uzatır.
'' köle misin? dost olamazsın.
uzak mısın? dost olamazsın.

kadın pek uzun zaman köle olarak saklandı. onun için kadın dostluğu bilmez.

o yalnız aşkı tanır. ''

böyle buyurdu zerdüşt...
tanrı öldü nietzsche ve zaman geçer nietzsche öldü der tanrı.
en sevdiklerimden bir tanesi de şudur :

"Bir hazdır ağrı da,
bir kutsamadır lanet de,
bir güneştir gece de
- çekip gidin ya da öğrenin ;
bir bilgedir deli de !"
(bkz: deliyle deli olmak).
"Erkeklik azdır burada; bu yüzden erkekleşiyor, kadınları.Çünkü yalnızca erkek olan kurtaracaktır kadındaki kadını."
Şehvet, topuklarımızı kemiren bir orospudur! ve bu orospudan bir parça et esirgendiğinde bir parça ruh için yalvarmayı çok iyi becerir.

En çok çiğ damlası en sessiz gecede düşer!
New Domestic Animals. I want to have my lion and my eagle about me, that I may always have hints and premonitions concerning the amount of my strength or weakness. Must I look down on them today, and be afraid of them? And will the hour come once more when they will look up to me, and tremble?
'' eee her şeyin de bir şeyi var.''
sıradaki aforizma en sevdiğimden gelsin,

bana gerçekten yoldaşlık etmeksizin yalnızlığımı çalanlardan nefret ederim.
"ruh vaktiyle bedene hakaretle bakardi."
Yalnız olan bir kişi, genellikle arkadaşlık elini, her kiminle karşılaşırsa, gerektiğinden hızlı uzatır.
En güzeli: dünyaya bağlı kalın dostlarım. Öte dünya yalanlarina inanmayin. Bütün öte dünyayı yaratanlarin nedeni acı ve iktidarsızlık idi. Ve en çok acı cekenin duyabileceği kısa bir mutluluk kuruntusuydu.

Peygamberligi aşmış adam.
düşünülenin aksine savaşı dinin bi zati kendisiyle değil dinin dayatılmasıyladır. arasında fark var.

insanların dinin yanında kendi doğrularını da din ile dayatmasıdır.

tamam dindar değil, inanmıyor da fakat ama nietzsche en az din kadar. milliyetçilik, komünizm... vb ..vb gibi ideolojilere de düşmandı.

insanı esir eden 3 adet puttan bahseder nietzsche

1- din

2- ahlak

3- ideolojiler.

siz sadece birini biliyorsunuz. yüksek bir ihtimalle onları da facebook sayfalarından birini takip ettiğiniz için biliyorsunuz. okusanız nietzsche'nin tek derdinin din olmadığını bilirsiniz.

şimdi bir çıkıp zaten biliyordum der, fakat bilen insan vurguyu sadece din üzerinde tutmaz.

bu ancak cahil işi.
Ve bir daha: henüz kendinizi aramadan beni buldunuz. Bu yüzden bütün imanlarin aslı yoktur. Önce Beni kaybedin ve tekrar bulun.

Sadece bana inanin diyen peygamberlere kapak. Bu inançlı gibi görunenler yüzünden Ortadoğu bu halde.
Herşey sahte diye bağıracaksın günün birinde.
"ne kadar uzak olabilir ki böyle bir uzak? beni ne ilgilendirir? ama bu yüzden daha az kesin değildir benim için, ayaklarımın üzerinde sapasağlam duruyorum bu zeminde, sonsuz bir zeminde, sert kadim kayalıkların üzerinde, bu en yüksek, en sert, en eski dağlık bölgede, tüm rüzgarların bir iklim sınırına gelir gibi gelip nerede? nereden? ve nereye doğru? diye sordukları yerde. hadi gül. gül burada, benim aydınlık, şifalı muzipliğim. yüksek dağlardan aşağıya at parıldayan alaycı kahkahanı. parıltınla en güzel insan balıklarını yemle benim için. ve tüm denizlerde bana ait olanı, tüm şeylerin içinde benim aslımda olanı avla benim için. onu çek bana doğru yukarıya. o balığı bekliyor tüm balıkçıların en hınzır olanı."
* Hayatı kaybetmenin kıyısına yaklaşanlar onu daha iyi tanırlar.
* korku ve merakta yorulur sonunda.
* siz arzuyu seviyorsunuz arzu edilen şeyi değil.
güncel Önemli Başlıklar