bugün

okunası yazar , hasta oldugum sözlüge gerekli yazar , harikulade ortamsı yazar gibi klasik yorumları okuyup fikir edinmeye çalışan insandır.

nick altı entry olayı kökünden saçma olmakla beraber yazarların benzin alma istasyonu, ego müsveddesidir.birbirlerine "ayy canım $ukela yazar" gibi yorumlar yaparlar..x kişisi y kişisine iyi birşey yazmışsa x kişiside y'den nickinin altına entry girmesini bekler..bu bir çal kapımı çalayım kapımı felsefedir. canı sıkıldıgı zaman girer "ya ben nasıl bir insanmışım vay be" cümleleriyle okuyup kendini avutur."ulan hıyar seni senden daha iyi tanıyan birisimi varki başkaları yazdıklarıyla kendini veya 3. şahısları öğrenmeye kalkışıyorsun" denir, içinde bulundugu komik durumu anlamada yardımcı olunur.

ne demiş ünlü feylozoflar kendini bil , kendini tanı. gel de bunu kendini ispatlama ateşiyle yanıp tutuşan sözde yazarlara anlat. onlar için nick 6 entry, karakterlerine tuttukları aynadır, sosyal ortamdaki görünüşleridir, yatmadan önce okuyup mutlu oldukları el kitabıdır ve bazılarının başucu eserleridir.

(bkz: yapma canım yapma arkadaşım)
kisaca abazan eylemi.

efenim ilk once soyle en rezil rusva olmus kasarlanmisindan bir adet abazan alinir, nick altlari okutulduktan sonra kendi haline birakilir. bu abazan yazar algida seciciligin en bariz orneklerini teskil ederek nick altina guzel seyler yazilmis karsi cinse ne yapar eder bir alaka kurup ozel mesaj atar, sonrasinda cevap alamadikca daha bi atar, ilgi cekmek icin sacma sapan yollara basvurur, olmadi duygu somurusu yapar. ancak yine cevap alamayinca bu sefer son care direk ozel mesajda meramini anlatir:

- sayin yazar hanfendu, nick alti entrulerunuzu okudum, cok hoslastim size yazilanlardan, dusundum tasindim guzel oldugunuza karar verdim. talibim.

(bkz: itinayla nick alti okunur) * *
(bkz: bunu yapan homo sapiens olamaz)
kendi nick altına methiyeler düzen yazar:

bu kişilerde genelde gerçek hayatta kendini ifade edememe sorunu vardır. bu tip sorunlarını, bastırılmış duygularını nickaltında kendilerine methiyeler düzerek açığa çıkarıp bir şekilde bu nevrozdan kurtulmaya çalışırlar.
bazen oldukca zevkli olabiliyor.
karakter analizi yapmak gibi.
hiçbir anlam ifade etmez durumdur.
mesala ben kosankarga(arkadaşım selçuktan duymuştum bu nicki) dedim kendime ama sık sık kazalar geçiririm çoğu zaman şanssız biriyim aslında