bugün

kimsenin iplemediği, varlıklarında bile haberdar olunmayan yazarcıklardır. sağa sola koşturup "popüler olmaya çalışıyor"la başlayan entryler düzerler. "aslında istesem acayip dikkat çekerim ben ama böyle şeylere tamah etmem" diye kendilerine züğürt tesellisi verirler. hele de aylardır hatta yıllardır yazar olup da hakkında kimsenin konuşmadığı, yorum yapmadığı yazarlar var ki, bunlar acilen sözlükten uçurulmalı. okuyan yoksa niye burada ki bunlar? atın gitsin..
çoğu altıncı nesildir.
nick altı bir sayfayı geçen ama karması yerlerde sürünen yazardan daha iyi konumdadır.
dikkat çekmek için abuk sabuk başlıklar açmadıkları için seviyeli yazarlardır.
nick altına yüzlerce ''beyinsiz bu , mal bu , troll bu , salak bu '' içerikli entry girilen ahmaklar yazarlardan olmaktansa , '' az olsun ama okunduğunda güzel şeyler hatırlatsın '' düşüncesindeki yazarlardır. kimseyi yargılamayan , kimseye laf atmayan ( ayar vermeyen neyse artık ) sakin kişilerdir.
aptal aptal başlıklar açıp da nick altına entry girilmesini bekleyen öküzlerden değildirler.
ezik sensin nick altı bir sayfa olan tüm yazarlar seni...**
(bkz: nickaltı losyon)

takma adının altına girilenler bir sayfayı geçmiş fakat hala ezik hala baskı altında hala kendi içine işeyen insan olmaktan iyidir...
dikkat çekmemiş olabilir, kötü yazıyor olabilir, ya da başka bir sebebi vardır. ayrıca şahsım da onlardan biridir, fakat bunun bir eziklik olduğu konusunda pek de emin değilim.
hakkında nick altına sayfalarca kötü eleştiri ve yazarın kalitesizliğini belirten cümleler yazılan yazarlardan daha kaliteli, daha okunulası yazarlardır. sözlükte reklamın kötüsü muhakkak ki vardır, bunu da kalitesiz yazarlar başlıklardan değil son oylanan entrylerim'deki eksi oylardan anlayabilirler.
"ben sana celebrity olamazsın demedim, adam olamazsın dedim."

(bkz: afyonlu dan celebrity olma dersleri)
(bkz: nick altı manyağı afyonlu)
dadmin edin la şunu.
dikkat çekme amaçlı, mühim olan yazarlık vs. gibi bir şeyler söylerler. hatta zorlayıp başka bir şeyler de söylerler de çoğunlukla ilk satırdan sonrasını kimse okumadığı için ne söylediklerini bilen olmaz. biri bir şey mi dedi? ben çok anlayamadım hepsini okumayınca..
ona buna sataşmayan, dikkat çekmek için başlık sıçmayan, o karıyı hoplattım buna makkattan daldım, geçen gün yine sevişiyorum tarzı kolpalamayan, bir kişinin görüşüne sırf göze batmak için karşı çıkmayan, ortalıkta para bok anuna goyim diye dolaşmayan, sözlükte karı kız kovalamayan, sözlüğü sadece bilgi alış-verişi amacı doğrultusunda kullanan, size göre ezik, bize göre gerçek yazarlardır. saygılar sevgili ezik yazarlar. hep ezik kalın.
(bkz: kirkugur)

1 sayfanın yarısını bile geçmiyor şahsıma açılmış başlık. " nayır, nolamaz, nezik insan "
salim kafayla entry giren yazarlardır. bazıları gibi afyon çekip yazmıyorlardır.
(bkz: 3 sayfacık bile nick altı olmayan sözlük yazarları)
(bkz: nickalti sadece tek sayfa olan yazar)

otu çöpü yazıp "yazar" olduğunu sanmaktansa sözlüğün "okuma" özelliğini de doyasıya yaşayan uludağ sözlük yazarıdır, bunun yanı sıra yazmaktan çok okuduğu için arama fonksiyonunu da dibine kadar kullanır.

(ara: nick* sayfa* yazar*)

bak bakalım başlıklar tanıdık geldi mi nick altında 3 sayfa yazı olan "ezik olmayan" yazar...
bunların hepsini "dikkat çekme, trollük, sataşmak" diye bağrışırlarken bir kamyonun kasasına bindirip suriye sınırına tepeleme dökmek lazım. zaten kimse tanımıyor, arayanları soranları da olmaz..
(bkz: lan ben var ya neyse bişey demiyorum)

ulan az daha zorlasan zaten sana edilen küfürler evine yol olacak hala daha neyin dikkatini çekme peşindesin?

tanım: troll'lerden daha gözde yazarlardır.
sözlükte arkadaşı olmayan ve yazdıkları da pek dikkat çekmeyen; ancak niçin ezik oldukları anlaşılamayan yazarlardır. ezik olmamak için ille trollük mü yapmak gerekir? yahut "ulan öyle bir yazayım ki sözlük hayranım olsun, öyle ağdalı yazayım ki vermeyen kalmasın." mantığıyla mı hareket etmelidir?
yaw şu başlığa 11 dakika da 25 entry girilmişse eğer başarılıdır afyonlu kardeş. sinirlenilecek bir şey değildir, neden bu kadar üzerinize alındınız arkadaş anlamadık ki biz...

edit: bu entry girildiğinde 26. sıradaydı, eh haliyle anladınız...
şunun şurasında 1 ayda 3 sayfa nick altı yapmış insana bile sataşmaktan geri durmayacak kadar had bilmezdirler.

-mühim olan nick altına yazılanlar mı, önemli olan yazarlık vs. vs.
-sus lan! ağzını burnunu kırarım arkanı arayan da olmaz. zaten kimse tanımıyor fark edilmezsin bile.
-ühühühühüh çok yalnızım.
-tamam lan, üzülme hadi. ben nick altına yazayım bir entry.
-gerçekten mi, ciddi misin sen?
-hadi lan daha neler.. ehehe nasıl sevindi ezik.
alay konusu oldukları için sinirlerinden öldükleri halde sinir oldukları kişinin nick altına gelip bıdı bıdı yapamayan eziklerdir. aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık..

-lan gel gidelim nick altında saydıralım şu afyonlu'ya.
-ama o zaman nick altı kabarır abi!
-hakkaten yav! eskiden olsa olur olmaz bir şeyler sallardık.. napıcaz şimdi?
-kafam karıştı benim de!
-:/
kendi halinde yazıp gitmektir. gelen ağam, giden paşam misali; kimseyle polemiğe girmeyen, dolayısıyla kendini polemiğin içinde bulmayan yazarlardır... mantığı, "çok ses çıkan yerde sesin kısık kalır" temelindedir, otoriteyi sağlamak adına dış sesi mümkün olduğunca kısmanın gerekliliğine inanmakta ve mottosu "kır dizini otur"dur. seslerden rahatsızdır kimbilir; sessiz sakin yazar gider, ezikliğinden değil, aksine zeki olduğundandır...
ezilenlerin iktidar olduğu sıra sözlükte din iman vatan millet karı kız am göt muhabbeti yapan, 150 sayfa nickaltı bulunan yazarların eline verip bunları sözlükten şutlayacak yazarlardır.
mal mal polemik oluşturacak saçma sapan entryler yazmayan kişilerdir.
küçükken dikkat çekmek için ağlayan bebekler gibi değillerdir.
genelde efendi insanlardır.
ha çok sayfa nickaltı olan eski ve güzel yazarlar var, onlar kesinlikle hariçtir.
bir dine söversin, bir de mal bir tespit yaparsın, eziklikten kurtulursun öyle mi?
mümkünse benimki de hiçbir zaman geçmesin.
üç yıldır uludağ sözlük okuyup, üç yılda 269 entry ve 16 can verip, hak ettiği 7 entrysi ile mutlu mesut yaşayan ezik yazarların öncüsünden olmak isteyen benim de aralarında bulunduğum yazarlardır.

(bkz: pncir)