bugün

kafamızı çevirdiğimiz hemen her yerde bu ikiliyi görüyoruz son zamanlarda. "nicelik" ve "nitelik" peki ama bu dillere pelesenk olmuş kankaların kullanımı neden bu denli yaygın? çünkü ciddi bir karizma katıyor kişiye ve söylenmesi kolay.

geçenlerde argo tabir ile bir "amsalak"(burası muhtemel çaylaklıkta makul bahanen olabilir adamım, en azından saçma bir sebebim olmamış olur) çıkmış, uludağ sözlük hakkında nitelik değil, nicelik önemli safsatalarını okumaya girişmiş. aslında olması gereken, burada ciddi anlamda birşeyler yazmaya çalışan tüm yazarların da söylediği, söylemek istediği tam olarak bu. ama bunu sallayan birini bulmak mesele.

hani diyorum ki madem nicelik değil önemli olan, madem nitelik önemli hani... o hâlde neden çin'in nüfus düzenlemesi gibi ilerliyor bu yazar alımları arkadaş?

hani nerede kaldı nitelik?

hayır aslında ben niceliğin de önemli olduğuna inanıyorum. ama "genele" baktığımızda burada varolan bir "nicelikten" bahsetmek de pek mümkün olmuyor. ne demek istediğimizi iq seviyesi düşük arkadaşlar için de açıklayalım;

x sözlüğün yaptığı bir organizasyonla, uludağ sözlük tarafından yapılan bir organizasyon arasında bariz nicelik farkı var.

hoş önemli olan nitelik ama hemen sola bakıyoruz;

muhteşem yüzyıl vs kuzey güney
seks yapacak yazarlara tavsiye(7)
dindar vs tinerci
zengin bavulu vs fakir bavulu

özellikle sadece versus başlıklarını seçmek istedim de aradaki "yegen senin seksin gelmiş" kısmı da ayrıca nitelik olarak dikkatimi çekti.

velhasılı götümüzden element uydurmayalım sağda-solda. "bizde yazar olmak kolay, sildiğimiz her yazar; beş tane fake hesap ile geliyor" falan diyelim ki inandırıcı olsun azıcık canlar.
güncel Önemli Başlıklar