bugün

neşet ertaş her siyasetçinin kendi partisinde görmek isteyeceği türk halk müziğinin en önemli ustalarından biriydi.buda onun ne kadar değerli bir insan olduğunu kanıtlar niteliktedir.
not:ülkücüyüm ve mhp liyim.
kadın erkek eşit değil. kadın erkekten evvel.

işte neşet ertaş ın görüşü.
"ayaklarınızın turabıyım gönüllerinizin hizmatçıyım."

"o dönem süleyman demirel cumhurbaşkanıydı. devlet sanatçılığı bana teklif edildi. ben, 'hepimiz bu devletin sanatçısıyız, ayrıca bir devlet sanatçısı sıfatı bana ayrımcılık geliyor' diyerek teklifi kabul etmedim. ben halkın sanatçısı olarak kalırsam benim için en büyük mutluluk bu. şimdiye kadar devletten bir kuruş almadım, bir tek tbmm tarafından üstün hizmet ödülünü kabul ettim. onu da bu kültüre hizmet eden ecdatlarımız adına aldım."

hala bu büyük insanın siyasi görüşü nedir bilemedik öğrenemedik diyenin aklından şüphe ederim. sene olmuş 2012 hala neredesin ya? bir kaç türküsünü dinleseydin gerçi böyle bir şey olmazdı, sormazdın bu soruyu ama işte yapacak bir şey de yok bu dakikadan sonra...
çok güzel bir adammış ki, sanırım kimse tam olarak bilmiyor görüşünü. zaten mesele de bu ya sana ne kardeşim neyse ne görüşü. insanları görüşüne göre mi sınıflandıracaksın. senin görüşünden değilse dinlemeyecek misin? siyaset başka insanlık başka. bunun farkına ne zaman varacaksınız? görüşünü belli etmediği için kendisini tebrik ediyorum. mekanı cennet olsun.
merak edilmemesi gereken şeydir. insanlara siyasi görüş yüklenmemelidir.bu tarz büyük müzisyenler müziğiyle hatırlanmalı görüşleriyle değil öğrenip napıcaksınız milleti birbirine düşmanmı ediceksiniz.
(bkz: ahmet kaya)
kimseyi ilgilendirmeyen görüşlerdir. size ne? adam gitti artık bu dünyadan. arkasından söylenicek o kadar güzel şeyler varken konuşulması gereken bize bıraktığı çok önemli eserleri varken sizin merak ettiğiniz, tartıştığınız meseleye bak ya nasıl bir toplum olduk biz böyle gerçekten çok acı şu konuştuklarımız.
yahu adam öldü gitti. allah rahmet eylesin. siyasetin pis çarkına yaşarken karışmadı ki öldüğünde karıştırıyorsunuz.
hiç de merak etmediğim, kimseyi de zerre ilgilendirmeyen görüşlerdir. adam sağcı diyerek solculardan tepki almasını, aynı şekilde solcu diyerek sağcılardan tepki almasını istiyorsunuz farkındayız.

neşet ertaş bu kirli siyasetten üstün, o saf insanlığıyla ayrıldı aramızdan. kirletme çabalarına girme derdine neden düştünüz anlamadım.

saygısızsınız amk. başka hiçbir şey değil!
sizene siyasi görüşünden geri zekalılar.
hiç bizi bağlamayacak olan görüştür. ne olursa olsun önemli olan karakteriydi. sağcıysa da solcuysa da siyasi kimliğini kim takar bizim için hep türkülerin sesiydi o.
neşet ertaşın yolu hacı bektaş'ın,yunus emre'nin,mevlana'nın yoluydu. bu yola baş koyanların da siyasi görüşünün bir önemi yoktur.hepsi anadolunun hoşgörü ve sıcak ikliminin ,türkülerimizin,güzel türkçemizin,kültürümüzün birer yaşayan değeriydiler.
yaratılmış tüm canlıları seven bir görüşe sahip siyasi parti olmadığına göre, partisizdi.
siyaset ikiyüzlülük demek olduğuna göre siyasetle alakası sadece seçimden seçime olması gayet muhtemel bir insandı.