bugün

zamanında bir şeyler senin elindeyken kıymetini bilemezsin,elinden gittiğinde bile ne kadar önemli olduğunu anlamazsın ama bir gün gelir kafana dank eder.o gün bir zamanlar avucunun içinde olan şeyin peşinden gidersin.ama o çoktan senden gitmiştir ve artık sen ona geç kalmışsındır.
şair yazar kahraman tazeoğlu'nun "seni içimden terk ediyorum" adlı şiirinde geçen bir dizedir.
boş ve ve manasız sözcğkler dizisi. anlamdım bok atıyorum sanılmasın. zaman kavramı üstünde gidip geleyim manasıyla -resmen- sıçılmış gibi duruyor.

erken yaşadığına geç klamak gibi neresinden tutsan romatik olmaya çalışıyorum tandasıyla elimde kaldı. hani bir derinliği olsa beni başka cümlelere duygulara koştursa anlıyacağım. ama sadece laf karmaşası. erken yaşadın neye göre erken yaşadın. ha işte bu nokta önemli. kendime göre erken yaşadım ve bir baktım geç kalmışım. meğerse şimdi yaşamam lazımmış ama şimdi ona ulaşmak çok zor. niye erken yaşadım. e burumda geç kalma bunun neresinde.

örnekle inceliyelim. seksi erken yaşıyoruz. yaş 14 bilemedin 15. daha pipiyi yeni anlamaya başlamışken cinsellik dehlizine bir inip bakıyoruz. yıllar geçiyor yaş 30 hala daha 14 yaşındaki sekste kalmışız bir adım atamamışsın. evet şimdi geç kaldın dostum.

bir de boşalma üzerinden ele alalım. erken boşaldın tamam. orgazma geç kaldın. hatun gitti. biraz sıksaydın dişini manita yapıcaktın ne güzel. geç ti gitti.

yok yok ben anlamıyorum böyle cümleleri oysa şair ne güzel demiş;
yağdı yağmur
çaktı şimşek...
(bkz: edebiyat yapmisiz gençler)
(bkz: güzel sözler)
uzun süreli sevgililik ilişkisi. genelde en çok ihtiyacın olduğunda çoktan uçup gitmiş olur.