bugün

Merak edilenidir.

Arkadaşlar neye güveniyorsunuz Allaha, dine ve peygambere küfrederken? Yalanlarken neye güveniyorsunuz? Gün gelip öleceğiz. Sonunuzu hiç düşündünüz mü? Aklınızdan geçti mi ya varsa diye? inanmayabilirsiniz, ama küfretmek nedir? Şu anda yetişen en saygısız, pislik toplum olma yolunda ilerliyoruz farkettiniz mi? Din olmayınca edepte mi olmayacak diyorsunuz? Küfrederken nereye gidiyor bu edep? Lafta koca koca kadınlar-adamlarsınız, ama insanların düşüncelerine saygı göstermekten yoksunsunuz. Hoş, size kızmak birşeyi değiştirmez. Aile terbiyesi almamış insana ne diyebiliriz?

Hiç bir art niyet yoktur bu yazıda.
şahsen var olan şeylere küfür ederim. varlığına inanmadığım bir şeye sırf inanmadım diye küfür etmenin pek bir anlamı yok. ayrıca benim için var olmayan cennet ve cehennemde kimin yanacağı kimin hurileri hoplatacağı da pek beni bağlamaz.

o yüzden başkaları adına üzülmek yerine kendi götümüze odaklanmalıyız diye düşünüyorum.

sırf inanmadıkları için o şeylere küfür edenler genelde bir şekilde dikkat çekmeye odaklıdırlar. yani sizlerin kendilerine verdiğiniz karşılık ne onları imana getirir ne de yüzlerini kızartır. tam tersine ekmeklerine bal yağ sürer yollatırsınız.
Güvencesi olmayanlaradır. Dört dörtlük değiliz elbette.
Var edep, öğren edep.
Neye güveniyoruz sorusunun devamında hayata dair planlar yapıyoruz gelecek soru.