bugün

olcay ile ergenler'in yapımcılarından mini bir dizi daha. tek bölüm, hiç sezonluk bu minidizi'nin konusu. adamlığı, sadece çok okumaktan geçtiğini düşünen cemil, bir sap'a balta olabilmiş ancak yaşı 40+ yı gördüğü için andropoza yakalanmış, ağır abaza biridir. iş hayatında ki başarısının çoğunluğunu üstlerini yalamaya borçlu olan cemil, internet ortamlarında '' neticemin cemili '' mahlasınla çılgın attığını düşünmektedir.

bölüm : 1

bölüm adı : cemil in suçu ne ?

sahne - 1

( iç mekan / gece )

( cemil bir forum sitesinin müdavimlerindedir. sürekli kadınları aşağılayıcı konular açıp, dia marketlerinin kalitesinden bahseder. gene öyle bir gecede bir takım garip olaylar yaşanmış, cemil açtığı bi konu yüzünden hesabı kapatılmıştır, buna içerlenen cemil monitöre kafa atar ve bayılır. )

cemil : ( yazısını yazmaktadır ) evet, destekli südyen mi, yoksa tam destekli sütyen mi ? bakalım ne cevap verecekler. ( cemil her mesaj aldığında yahut onun konusuna yorum yapılınca bu hareketi yapmaktadır http://www.youtube.com/watch?v=eu4ioMmCCrk ) ne, konu kilit mi nasıl kilit olur, ben neticemin cemili'yim. ( hesabı kapatılır iyice delirir ) hayır, lanet olsun sizi o kadar özel meajla yaladım durdum karşılığı bu olmamalı.

( cemil kafa attıktan sonra baygınlık geçirir ayıldığında sanal dünyanın içerisinde bulur kendisini.

sahne - 2

( bilinmeyen mekan/bilinmeyen zaman )

' cemil gözlerini açtığında nerede olduğu ve nasıl geldiği hakkında hiçbir fikri yoktur. ve bu garip dünyayı keşfetmeye koyulur. yanından seri şekilde geçen harfler, sayılar ve anlamsız smiley'ler akıp durmaktadır. cemil az ilerdeki köşeden kafasını tam uzatırken hızla geçen bir ''b '' harfine kafası sıkışır, onu takip eden 1 rakamı ise, cemil'in çırpınmasıyla birlikte dengeyi kaybeder ve bayrak direği misali cemil'e ek bir parça halindeymişçesine geçer. cemil 1'in verdiği inanılmaz acıyla bağırıp durmaya başlar.)

cemil : çıkarın şu biri kıçımdan, acıyoooo.

internet polisi : kaçak biri yakalandı tamam qwerty65. ( internet polisi kaçak giriş yapan, aslında bilmeden bu aleme giriş yapan andropoz'u 1 in gazabından kurtarır ve merkeze götürür.) anlat bakalım izinsiz bölgeye nasıl girdin.

cemil : ne bölgesi, evimdeydim, sonra monitöre kafa attım, sonraqsı karanlık.

internet polisi : kimliğini ver.

cemil : evde kalmış, geleceğimi bilseydim yolluk yapardım. adım cemil.

internet polisi : net adını sordum, nabıyım senin şahsını.

cemil : ''neticemin cemili''.

internet polisi : hmm.. evet suçlusun hemde aranan bir suçlu.genel ahlak kuralları bütünlüğünü bozmak ve karşı cinsi aşağılayıcı yazılar yazmak suçundan tutuklanmış bulunmaktasın.

cemil : nerenin polisisin sen, yaladığım aman tanıdığım adminler, webmasterlar var benim.

internet polisi : burada senin dünyanın kuralları geçmez, yürü mahkemeye çıkacaksın.

sahne - 3

( cemil mahkemeye çıkarılmış ve hakim tarafından suçu sabit görülerek en ağır cezaya çarptırılmıştır. )

hakim : evet, internet ortamında kadınları aşağılayıcı yazılar yazmak. suçun sabit aslında, karara geçmeden önce diyeceğin bişeyler varsa söyleyebilirsin şimdiden.

cemil : avukatım neden yok ?

hakim : senin gibi bi canlıya kim avukatlık eder ki ? son sözlerin.

cemil : bakın onlar hep komiklik, şakalardı ben yalnız ve sap biriyim. tek gördüğüm meme brazzerstaki kel adamın ellediği meme. bilinçaltımı kelimelere döktüm sadece. masumum ben hakim bey.

hakim : yeter bu kadar lakırdı, karar '' neticemin cemali '' kod adlı kişi tüm harf, sayı ve envai çeşit karakter tarafından bafillenmesine karar verilmiştir.

cemil : müebbet verseydin daha iyidi.

hakim : buranın müebbeti bu zaten. o kadar harf, rakam biter mi sanıyorsun sana girip çıkacaklar birde. götürün...!

( cemil hayır, hayır nidalarıyla götürülür ve sonsuzluğa kadar bafilleneceği yere haps edilir. o sırada suratında bi ıslaklık hissetmeye başlar ve ayılır. ıslaklık bardagın devrilmesi ve akabinde suyun yüzüne boca olması sebebiyle uyanmıştır. derin bir oh çeker küpeşteyi kurtardık diyerek kendini rahatlatır...)
ibrik yapım tarafından uludağ sözlük için özel olarak hazırlanan dizilerden yalnızca biri. bir diğeri için; (bkz: olcay ile ergen dostları).
ibrik yapım'ın tek bölümlük kısa metraj amatör çalışması.
güncel Önemli Başlıklar