bugün

alın sizlere bir başka versus.
ikisi arasından seçim yapmak yerine tercihimi Nikola Tesla' dan yana kullanıyorum.
Makro evrende newton.
Mikro evrende enistein.Ama sadece einstein le de kalmıyor. COMPTON BROGLIE SCHRÖDiNGER diye uzaaar gider.Ama benim gönlüm hep tesladan yana.
Ben freud alayım. Muhabbeti iyi abi sabaha kadar dinlerim.
Prensest.
Ne bakimdan karsilastirdigimiz onemli. Newton bir gun cikti ve "iki cisim birbirini kutleleriyle dogru, aralarindaki mesafenin karesiyle ters orantili sekilde ceker" dedi. Ancak bir turlu merkur'un yorunge hareketini aciklayamiyordu. O zamanlar bilim insanlari Kesin bunu etkileyen baska bir gezegen var diyordu. Vulcan adinda aslen hic olmayan hayali bir gezegen bile ortaya atmislar ve onu yillarca aramislardi. Sonra Einstein cikti ve genel gorelilik teorisi ile bu yorunge hareketini acikladi. Ustune de "uzayzaman bukulmesi diye bir sey var. Madde uzaya nasil bukulecegini, uzay ise maddeye nasil hareket edecegini soyluyor" dedi. Yani newton'un hesaplamalarina einstein hesaplamalari eklenince sorun cozuluyordu. bu durumda ikisi de bir seyleri anlamistir. Sadece einstein cok zarif bir teori ile kimsenin aklina gelmeyen eksik parcayi tamamlamistir.
ben Newton diyorum. nihayetinde olayı ağacın altında bitirdi.
bilim..
Ms dos mu Windows mu?
ikisi de değil. Tesla.
einstein diyorum.
mimar sinan.
güncel Önemli Başlıklar