bugün

Anasının *mı gibi pahalı bir şehir . Bir bardak kahve 7 dolar... En ucuz öğle yemeği 100-150 dolar, bir bira 4 dolar , metro 3,5 dolar.... 3500-4000 dolardan aşağı ev yok yaşanacak yerlerinde.
Tamam, kazançta yüksek ama gider çok çok yüksek..
Ayrıca da ben her yemek yediğim yere %18-%25 bahşiş bırakmaya neden mecburum amk?
Leş gibi çöp ve sidik kokusunda ayrı bir iğrençlik .
En fazla bir hafta için gidilir .yaşanacak şehir değil.
frank sinatra' nın new york new york adlı şarkısında asla uyumayan şehir olarak tarif edilen, dünya üzerindeki çoğu insanın gitme ve yaşama hayali kurduğu nefis şehir.
oraya gidememek depresyon sebeplerimden biridir.
içinde durulacak türden daireler 5000 dolardan başlıyor. onlar da zaten küçük daireler.
görsel
paran varsa harika yoksa rezalet.
Kendinizi film setinde hissedeceğiniz şehir.

Dünya markası aq.
abd'nin finans şehri.
o kadar zengini varda ne faydası var? hala her yer çöp içinde, hala merkez sidik kokuyor. (en son 5 sene evel gitmiştim ama değiştiğini sanmıyorum)
kentte net varlığı 1 milyon doların üstünde olan 345.600 kişi yaşıyor. bunların 15.470'i 10 milyon dolardan, 59'u ise 1 milyar dolardan fazla servete sahip. new york'un hemen dışında, aralarında greenwich ve sand points'in de bulunduğu 5 banliyöde 60'tan fazla dolar milyarderi ikamet ediyor.

zenginin parası fakirin çenesini yoruyor işte.
Dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Hayat çok pahalıdır. Daimi bir işiniz yoksa yaşayamazsınız. Amerika'nın pek çok şehrine göre daha yaşanabilirdir ama dediğim gibi para şart. Ayda 5000 dolar altı ( tek başına yaşayan bir kişiden bahsediyorum) kazanç sıkıntı yaratır.

Güzeldir new York.
frank sinatra'nın uyanmak istediği, asla uyumayan şehir.
insan aşık oluyor müthiş güzel bir metropol.
maske takma zorunluluğunun geri getirildiği Amerikan eyaleti.
gitmek istediğim yerlerden.
aslen bir hollanda kolonisi olarak kurulmuş eski ismiyle 'new amsterdam' britanya kontrolüne girdikten sonra 'new york' ismini alan güzide amerikan şehri. ayrıca en güzel olduğu dönemlerinde 90'lı ve 2000'li yıllarda new yorkta yaşamak isterdim doğrusu.
italyan mafyasının kontrolündedir.
amerikalıların "büyük elma" (big apple) diye isimlendirdikleri amerikan'ın "yenişehir"i.
görsel
1621'de helikopterle çekmişler herhalde.

Kardeşim helikopter.
Times meydanında, esrar içebileceğiniz şehir.
21 yaş üzerine marihuana kullanımını serbest hale getirmiştir. %13 vergisini veren herkes evde de yetiştirebilecek.
valisinin tacizle suçlandığı abd eyaleti
https://tr.sputniknews.co...rtisinden-istifa-cagrisi/
Birlikte ilk yeni yılımıza giriyor muyuz?
Maalesef başka bahara..
görsel
görsel
bir günde 17 kişinin silahlı saldırılarda öldüğü memleket.

https://www.hurriyet.com....1564509&utm_term=post
güncel Önemli Başlıklar