1. 1.
  binbir çeşit milletten insanın kaos ortamında yaşadığı new york'ta rahat etmenizi sağlayacak, cebinizde kalacak birkaç doları klüplerde * harcamanızı sağlayacak yollardir. bir kaçı aşağıda sunulmuştur.

  - ketçap mayonez ve hardal, tuz, karabiber, peçete, tepsi, bardak,buz, kürdan, çatal, bıçak, kaşık ihtiyaçlarınızı fast foodlardan karşılayın.

  -müzelere * giriş ücreti ödemeyin. bağış yapmak istediğinizi belirtin *.

  -özgürlük anıtına gitmek yerine staten island ferry'e binin.

  -kütüphaneye üye olun, haftasonu için video ve dvdleri buradan ücretsiz alın.

  -metro girişlerinde bulunan kapanlara 3 kişi girmek bile mümkündür. sıkışın, et ete temas edecektir ama olacak o kadar. dikkat edilmesi gereken husus öncelikle trenin sesini duymak sonra eylemi gerçekleştirmektir çünkü kapıları kameralar takip etmektedir. güvenlik güçleri sizi durakta enselediği takdirde mahkemeye sevk etmektedirler *.

  -birçok klüp ve disko web sitelerine üye olanlara indirim sağlamakta, ücretsiz davetiye göndermekte yada belli bir saate kadar ücretsiz giriş hakkı vermektedir. ayrıca davetli listesine önceden isim yazdırmak suretiyle ücretsiz ve sıraya girmeden giriş yapabilirsiniz.

  -alacağınız her türlü eşyanın iade süresini sorun, faturasını atmayın. aldığınız malı iade süresi dolmadan götürüp iade kasasından iade edin, paranızı alın ve gidip raftan yenisini alın. etrafta etiketli mal giyen insanlara da gülmeyin, iş görüşmesi için yada çnemli bir davet için elbise lazım oldu diyelim. 5. caddenin en lüks mağazsından üstünüze uygun kıyafeti dolarcıklarınıza kıyıp alın, etiketi saklanmayacak şekilde olsa da üzülmeyin, bu işe yarayan etiketleme aletini ülkemize bulmak sorun değil. görüşmeniz bitince iade işlemini gerçekleştirin. açıklama istenirse malın kalitesinden memnun kalmadığınızı belirtin. tatile mi çıkacaksınız? kayak? sörf? sorun değil tüm kıyafet ve araçlarınızı kredi kartınızla alın, tepe tepe kullanın ve dnüşte iade edin. Burada dikkat edilmesi gereken husus, bunu sizden önce bunu birinin daha yapmış olma ihtimalidir ki bu yüksektir. Özellikle elektronik eşyalar için mutlaka alır almaz kasa önünde kutusunu açıp kontrol edin yoksa eve gittiğinizde elektrikli süpürgenizin toz torbasını dolu bulabilirsiniz.

  - birçok kayak merkezi * , su ve eğlence parkları * saat 16dan sonra giriş ücretini yüzde 50 indirmektedir. geç saatlerde toplu taşıma bulma imkanının kısıtlı olduğunu dikkate almayı unutmayın.

  -alışveriş için turistlere yönelik bölgelerden uzak durun, aynı malı şehir dışındaki alışveriş merkezlerinden yüzde 80 daha ucuza alabilmeniz mümkündür. özellikle times square ve 5.th ave civarındaki elekronik mağazalarından uzak durun. vitrin fiyatları sizi cezbedecektir ama içeri girdiğiniz andan itibaren kurtuluşunuz yoktur. ancak ertesi gün yediğiniz kazığın farkına varabilirsiniz *. bu dükkanların sahipleri ya ermenidir ya hintli ve başta size sempatiyle yaklaşır ve inanılmaz hipnoz teknikleriyle etkileri altına alırlar. Direncinizi kıramayacaklarını anladıklarında ise müthiş kabalaşırlar.

  -şehirde gönüllü hizmet veren birçok kuruluş vardır ve hizmetlerinden herkes faydalanabilir. örneğin gönüllü şehir rehberleri, gönüllü ingilizce öğretmenleri vs. internette yapacağınız küçük bir araştırmayla bu kuruluşlara erişebilirsiz.

  -kuaförler ve özellikle bayan kuaförlerinin çıldırmış fiyatları siz korkutmasın. 34th sokak da yanılmıyorsam Zara nın bulunduğu binanın karşısında bi yerde kuaförlerin staj gördükleri merkezde sadece bahşiş *ı karşılığı saçlarınızı istediğiniz gibi yaptırma imkanınız bulunmakta.

  -raflarda yada vitrinde açılmış malları almayı tercih edin ve indirim talep edin.

  -kurnaz olun, kimseye söylemeyin!
  ... bi saniye
 2. 2.
  "hayat"tan ne anlam çıkarıldığı ile ilintili farklılıklar gösteren yollardır esasen. ya da dünyanın herhangi bir yerinde hatayı beleşe getirme yolları ile aynı yollardır.

  edit: saniyesinde başlık başıma kalmış. başa kalan başlıktır.

  edit2: başık başımda idi lan, vallaha.
  -1 ... dabaddah