bugün

genellikle büyük şehirlerde nevşehirli vatandaşların maruz kaldıkları durum. nevşehirliyim dediğin zaman paragöz, çıkarcı, mehzebi geniş, çakal,çingene muamelesi yaparlar adama , ilginç.
yakın zamanda kalbini nevşehirli bir kıza kaptıran oğlunun ardından veryansın eden bir kadından duyduğum cümle : zaten biliyordum nevşehir kızları çok fingirdek olur.
şaşırmıştım. şu an bir farkındalık yaşıyorum.
çorumlular kadar ilgi görmeyen önermeye kurban gidendir.
nevşehirlilerin çokta flama diye tepki gösterecekleri fiil.
nevşehirlilerin* takmadığı önermedir.* ama nevşehirlilerde genel olarak bir çakallık, çıkarcılık bulunduğu da tarafımdan tespit edilmiştir.**
apaçık bilinen durum.
fitne fücur kaynıyor.
nevşehirliler kim ya? sevilmeyecek kadar çok önemsenmiyorsunuz.
En yuce duyguları içinde barındıran erdem ve onurun çıkış noktası olarak bilinen nevsehir. orada yaşayan güzel insanların, sevilmemesinin nedeni tamamıyle kıskançlıktir. Özellikle sinopun bazi ilcerinde çamur atmaya hevesli insanlar çoktur.
kızlarının biraz şey olmasıyla kaynaklıdır. efenim üç tane nevşehirli kız arkadaşım var üçü de mi kafadan kontak olur. evet hepsi öyle.
Ben de aslinda yari nevsehirli sayilirim. Beni de sevmiyorlar inanir misin. *
Askerdeyken Nevşehirli bir devrem vardı. Amk çingenesi her işten kaçardı, Birgün sağlam bir dayak yedi, kırılan parmağı yamuk kaynasın diye hava değişiminde hiç muayeneye gitmemiş, abuk sabuk şeyler yapmış.
Biz doğu görevine hazırlanırken, bu pic kendisini merkeze aldırıp öyle böyle askerliği bitirmişti.

Tanım: sevilmemeleri çakallık peşinde koşmalarından kaynaklanır.
Nevşehirlileri bilemeyiz fakat avanos muhteşem bir ilçe insanını sevmesekte olur.
Sevilmeyenler aslında Nevşehirin çöllü kısmından gelenlerdir, mesela Çalış, Kozaklı, Kalaba, Kızılağıl ve Topaklı. Bunlar Nevşehirin yüz karasıdır ki asıl sorunlu, kaba insanlar buralardan çıkar. Dışları başka, içleri başkadır. Özellikle Kozaklılardan uzak durulması gerekir.
güncel Önemli Başlıklar