bugün

asıl adının nevzat olduğunu duyduğum, herşeye rağmen ve sen gibi isminde iki albümü bulunan, üniversite yıllarında -ki işletme bölümünde okuyormuş yanlış hatırlamıyorsam- aldığı bir gitar ile müziğe başlayan ve şarkılarının hepsini kendi yapan müzisyen.
"mühürlü kaderim" gibi mükemmel bir parça yapmış,adam gibi sanatçı.
dem ve muhurlu kaderim ile beni derinden etkilemiş kendi yazıp kendi soyleyen ender sanatçılarımızdandır kendileri
zamanında kemancıdan teomanla beraber kovulmuş.ünlü olduktan sonra geri dönmüş.beni efkarlı ve zor şarkılarıyla uçurmuş kaliteli sanatçıdır.
benmişim gibi güzel bi şarkıya "soytarı" bi klip çekerek benim için tarihin tozlu sayfalarında yerini almış olan sarkıcı kişilik.
şahsen tanışmış olduğum * gayet sempatik ve alçakgönüllü sanatçı.çok popüler olmammıştır.olmasına gerek yoktur.sesi çok güzeldir.gözlükleri çıkarınca biraz garipsemişimdir.***
bir,tur anlamina gelen kelime.
nev i şahsına münhasır türlü çeşitli karışık tarz sahibi muhteşem insan.
otoriteler tarafından türkiyenin son 10 yılda kazandıgı en iyi seslerden biris olarak gosterilen kaliteli sarkıcı.
(bkz: nevzat ın sahne adı)
kendi albümünü yapmadan önce bir süre teoman'ın grubunda çalmış başarılı gitarist ve şarkıcı.
müziğe üniversite 1. sınıf öğrencisiyken başlayan ve sonrasında solo albüm çıkaratacak kadar büyük adımlar atmış müzisyen
(bkz: gözlüklü adam)
25 mayıs 2006 saat 22.00'de maramara üniversitesi bahar şenlikleri 2006'da sahne alacak kalite şarkıcı. sahne karardıktan sonra "öyle bir dem ki ruhum" diyeceği an sabırsızlıkla beklenmektedir şimdiden.
(bkz: efkarlıyım)
Piyasa müziği yapmadığı için biraz geç farkedilen,Türkiye'nin en kaliteli selerinden biridir.
zor şarkısı ile beni 10 (bkz: müslüm gürses)gücünde efkarşlara sürükleyen diğer şarkılarıda süper kendi tarzına sahip sanatçı.
"zor" gibi bir efsaneye imza atmış, yalnızca efkarlıyken dinlenilmesi gereken, aşkı tadanların ağzı dili olmuş; gözlüklerini çıkarmasıyla da adama dönmüş üstat.
fiziki olarak çok gösterişli olmadığı için genç kızların sevgilisi (iyi ki değil) olmayan ama müthiş ses ve yorumu olan kişidir. ayrıca çok da cana yakın, espirili bir kişiliğe sahip olduğunu okumuştum. hayranıyım.
(bkz: nevzat doğansoy)
çektiği klipler ve şarkılarının genel havası dolayısıyla "ulan amma ağır başlı adammış" diye düşünürken, canlı performansını izleyip görüşümü tam aksine çevirdiğim, takdire şayan müzisyen.
türkiye'de kaliteli müzik yapan ender şahsiyetlerden biridir. kendine has tarzı vardır. şarkılarını sıkılmadan uzun süre dinleyebilirsiniz. ilk albümdeki bazen yorumu mükemmeldir. kişilik olarak da kalitesini katıldığı programlarda belli eder.
vermezsem olmaz : (bkz: nevdi) *
Hoş bir gitar tonuna sahip iyi besteler yapabilen şarkıcı, gitarcı.
olgun bir kişilik,iyi bir besteci,yakışıklı,dünyaya da bulutların tepesinden değil her şeyin ortasından bakıyor,gerektiğinde suskun gerektiğinde canlı,daha ne olsun insanı.

(bkz: sen gibi)
(bkz: mavi)
istek üzerine: * istiklal caddesine tünel tarafından girdiğiniz zaman 2. soldaki barda çalıyordu geçen sene her akşam *