1. 1.
  Artık nesnenin işinize gerçekten yaramadığına karar verdiğinizde, satın aldığınız tarihten bu yana geçen süredir.
  1 ... billyhalleck
 2. 2.
  başlık açtığımla kaldıysa örneklendirelim:

  1-)cep telefonu: eğer telefonunuz power düğmesine bastığınızda açılıyorsa hiçbir başka gereksiniminiz yoktur. farklı bir telefonu sırf özentiden değiştiriyorsunuz demektir.

  2-)araba: marşa bastığınızda çalışıyor, yolculuğunuzda sizi yarı yolda koymuyor ve temel donanımları çalışıyorsa yenisini almak veya değiştirmek gereksizdir. küçük şehirlerde eş çalışsa bile iki adet araba almak görgüsüzlüktür. servis yoksa bile iş giriş-çıkışlarında erkek dolmuşa otobüse binebilir, ölmez bundan.

  3-) tv: internet desteği olan bir geniş ekran tv sahibiyseniz, tv niz kumanda düğmesine bastığınızda istediklerinizi yapıyorsa bozulana kadar kullanmalısınız.

  4-) beyaz eşya: beyaz eşyalarınızı hor kullanmadığınız sürece sorun çıkarmazlar. mesela bulaşık makinesine bulaşıkları koymadan önce az biraz sudan geçirin mesela.

  şimdi bunları neden yapmalıyım diyebilirsiniz. çünkü buralara harcayacaklarınızı çocuklarınızın geleceği için biriktirin. mutlaka sizden dahi iyi şartlarda eğitim alsınlar, hedef bence bu olsun.
  ... billyhalleck