1. 1.
  bahsi geçen okul, milli eğitim bakanlığının 26.ağustos.1996 tarih ve 11111 sayılı emri ile 1996-1997 öğretim yılından itibaren Türkan Azmi Köksoy ilköğretim Okulunun bünyesinde 3 şube ile (3x36=108) Batıkent Anadolu Lisesi olarak öğretime başlamıştır.

  Hayırsever vatandaş Nermin Çekiç ile Ankara Valiliği arasında imzalanan protokol mucibince, Yenimahalle ilçesi Batıkent Yerleşim Binası ve Spor Salonu ile ilgili yapılan protokole bağlanmıştır. Yine Valiliğin 20.02.1998 tarih ve 715.320 nolu protokolüyle okulun ismi Nermin-Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi biçiminde değiştirilmiştir.
  1 ... trablus
 2. 2.
  okuldaki bazı öğretmenleri tapılası kişiler olan bazılarıysa acilen yeryüzünden kalkması gereken neslin son temsilcileri olan okul...
  eğitim kalitesi bakımından her şeye rağmen yurdum anadolu liselerinde ilk 10 da rahatlıkla yer alabilecek okul...
  ama müdürünün her cuma günleri yoğun bir siyaset propogandasına girdiğini,bayan müdür yardımcısının fosilleşmiş bir varlık olduğunu ve okulun meşhur hadamesi "dayı" nın tehlikeli biri olduğu da inkar edilemeyecek olan ilim irfan yuvası...
  ... ulamemobahbi
 3. 3.
  okul kapısında kominist dergi satmaya çalışan kıza sarkma kapasitesine sahip oğlanları barındıran okul.
  -ıı şey şimdi bu koministlik nasıl bişi ablaa?
  -şimdi şöyle oluyor..........
  -hı ben anlamadım,şu parkta anlatsan bi dondurma yerken???
  -hade len
  ... arrzu
 4. 4.
  okulun internette meşhur olmuş adeta maskotu haline gelen dayısını atlamamak gereklidir. kendisi tuvalete giren öğrencileri sopayla-süpürgeyle bazen de çabucak sınıftan kapıverdiği sıra ile kovalar.zira oraları daha yeni silmiştir.kovadasındaki suyu okulun ilk günü koyar,sene sonuna kadar onunla idare eder.hatta bazı gizli kaynaklara göre iki yıl aynı suyu kullanma kapasitesine bile sahiptir. sınıfta ders çalışan öğrencileri görünce:
  "emahnn ne bohk edeçeniss çalşptaaa benm kibin inkilisçe örenivern ne kösel bakıhn amına koimm!" dediği kayıtlara geçmiştir.ilginç olan ise kendisinin türkçe konuşmayı bile bilememesidir.dayıca diye yeni bir "dil" geliştirmiş olmasıdır.türkçe ile aynı olan tek kelimeler ise "mına" ve "koim" dir.
  ... arrzu