bugün

(bkz: şafak pavey)'in birleşmiş milletler görevlisi olarak gittiği iran'da yaşadıklarını ve gözlemlerini anlattığı, kırmızı yayınlarından 2011 yılında çıkmış olan kitabı. kitap Oldukça samimi ve akıcı bir dille yazılmış ve zaman zaman gülümseten ama çoğunlukla iran ve iran'da kadının yeri gibi konuları sorgulatan önemli bir eser çıkmış ortaya. Bu yolculuk ise, şafak pavey'in kendi deyişiyle oldukça büyük umutlarla başlamış ancak iran'dan derin bir hayal kırıklığı ile ayrılma ile son bulmuş.

“Ben hayatı, yaşamak için değil, matem içinde sonsuz bekleyişe göre düzenlenmiş Acem ülkesinde nafile zamanlar bekledim… Severek ve ümit ederek… Bize çok benzeyen, bir uçtan diğerine savrulan kültürleri içinde hiç yabancılık çekmedim. Bize hiç benzemeyen toplumsal bezginliklerine yabancı kaldım. Büyük bir coşku ile gittiğim ülkeden derin bir hayal kırıklığı ile ayrıldım. Kolayca halledilebilecek, insana dair nice sorunun Kafdağı’nın arkasına gömülmesini, sosyal özgürlüklerin beş para değeri olmamasını hüzünle izledim…”

`http://www.safakpavey.com...dersem-gokyuzu-benimdir/
güncel Önemli Başlıklar