bugün

insanı merakta bırakan soru. nerede ne yapıyor kimle kimle efes içiyor kimle yemek yiyor? akılda deli deli sorular.
karşıt ruh var isten mi.
2 3 günde bir denk geldi mi sorduğum soru. Bazen diyorum belkide eşsiz bir ruha sahip olduğdksdfgjk. Gırgir bir tarafa var mıdır benimde bir ruh eşim bunu acayip merak ederim. Benden ruh eşime gelsin:

Gönlüm hep seni arıyor neredesin sen?
Yazık be, ruhuna bari niyetlenme.......
Yok lan bildiğin yok.
sanırım yasin-i şerif okumakla meşgul şu an...

bize gelsene beraber okuruz? çok özel kimseye okumadığım dualarım var kıps...
Cevabını merak ettiğim soru.
Nerde nerde Nerdeee.
O ruh buraya gelecek günün birinde.
Gelince kapıya vurmadan girme.
seninkini bilmiyorum zaten benimki de kayıp.
Sanırım şu sıralar mabadını yaymış uyuyordur. Uyu tabii uyu. iyisin.

o değil de sen kimsin?
kendisi bana kusmus olup uyumakla mesguldur.
Bu dunyada kimle evli olursak olalım ahirette ruh eslerimizle olacağız diye dinlemiştim bir yerde. Eger oyleyse bizim ki ancak orada yanimiza gelecek sanırım.

Aslında bence buldum ama keçi gibi inatçı anlatamıyorum.
Yok öyle biri ya da var saklanıyor.
Belki de ruhun eşsizdir lan. iyi yandan bak.
(bkz: kerhane)
Bir anımı aklıma getiren sorudur.
Vaktiyle iş yerinde yeni bir hard diske ihtiyacım oldu. Firmanın bilgi işlem işlerini yapan çocuk da üçkağıtçı bir tipti.
Çocuk hd'yi taktıktan sonra merak bu ya
"Bakiyim yeni hd'mi yoksa 2. El mi takmış?" diye yeni hd'yi bir dosya kurtarıcı programla taradım. Bir sürü silinmiş dosya ve klasör geri geldi.
"Vay kazıkçı " dememe kalmadan dosyalara gözüm takıldı.
Diskografiler, kitaplar, filmler, grafik programı setupları, işe ait klasörleri falan gördüm.
"Benim dosyalar bunlar ya, çocuk eski hard diski buraya kopyaladı herhalde." dedim.
Sonra baktım autocad bile var. " iyi de bunlar benim kişisel bilgisayarımda var." Diye düşünüp uyandım.
Hard disk başkasınındı. Ama zevkleri, ilgi alanları, klasör düzen anlayışı falan benimkiyle aynıydı.
Cv klasörüne gittim. Aynı benimkindeki gibi cv-tr.doc ve cv-en.doc diye iki dosya vardı.
Açtım birini. Adını hatırlamıyorum. Doğum tarihi, (gün ay yıl) benimkiyle bire bir aynıydı.
Benimki gibi fazlasıyla parlak bir eğitimi vardı.
Sonra Şirket yazışmalarını falan okudum. Üslubu şaşırtıcı derecede benimkine benziyordu.
Hatta yakındaki bayram tatili için o da benim gibi vize başvurusu yapmış, aynı benim gibi gereken belgeleri içeren bir klasör bile oluşturmuştu.
Aynadaki aksimi görmüş gibi oldum.
Biraz daha inceleyince kız arkadaşıyla mesajlaşma kayıtlarını da gördüm. Bir kaç mesajı okudum. Romantikti.
Özel hayata saygısızlık yaptığımı düşünüp utandım. Bütün hard diski cia'in temizleme programı olduğu söylenen bir programla tamamen sildim.
Hafta sonu arkadaşlarla içmeye gittiğimde bu olayı anlattım.
Bir tanesi, "yav sb, dünyada sana benzeyen birini bulmak ne kadar zor farkında değil misin? belki de o senin ruh eşin. Ara mutlaka. Bana söz ver." Dedi.
Oops. Belki de haklıydı. Sorun şu ki bütün bilgilerini silmiştim. isimleri de oldum olası aklımda tutamadığımdan onu sonsuza kadar kaybetmiştim.
Benimki yok eşsiz bi ruha sahibim evet..
evlendi.
haklı.

benimki zimbabwe'de yaşıyor. yapacak bi sey yok.
Hollanda ya da Tayvan'da olabilir.
Yanlış kişiyle eşleşmiş olması muhtemeldir.
Ruh leşi olduğu için belki özellikle uzak tutuluyor olabilirsin.
Mervelerdeymiş diye duydum.
Gülümseten sitemli soru.
Belki de şeytan almış götürmüştür, inşallah satamadan getirir.
Çok amin!
Öyle biri oldugunu hiç düsünmedim çünkü imkansiz bu.
Cevabı çokk yüksek ihtimalle başkasının koynunda şu anda olan soru.

Yeterince yıpranınca gelir sizi bulur. Acı ama gerçek.