bugün

Çocuklarını sahipsizmis gibi ortalık yere bırakan babalara, çocuklarına sahip çıkmadıkları için kızdığımız sorunsaldır.

Nasıl bir babalıktır bu ya? Kızın sözlük kızı olmuş sen uyuyorsun hala, pes! Pes!

Sahip çıkın şunlara. ilgi gösterin. Ellerinden tutup alın gezdirin, pikniğe, parka, konsere, tiyatroya, sinemaya götürün. Ne biliyim. Sahip çıkın işte. Burda mal mal gezmesinler.
ne yapacaksın, kızlarını mı isteyeceksin?

vekaleti bana verdiler, kime talipsen çiçeğini çükalatanı al benden iste.
Bir isyan, bir haykırış bir tepkidir.
Ne olur Sahip çıkın bunlara. kendilerini tüketiyor bu kızlar üç gram sevgi uğruna.

Üzulüyoruz. Bunlar daha çocuk.
benimki işte.
akşam geldiğinde sorduğunuzu söylerim, eminim ki gülecektir
sazan.avi

tarzını beğendim evlat.
Sözlük kızlarının babalarıyla empati kuran bir erkek yazar isyanı.
Sözlükte fingir fingir gezen kızlarımıza lütfen sahip çıkalım.

Avcılar pusuda bunlarsa av olmak arzusunda.
Hiç utanmadan, çekinmeden, sıkılmadan, endişe duymadan sözlüğe fotoğraf atanlarını mı dersin?

Sözlüğü açıklı saçıklı minili memeli fotoğrafını bırakanlarını mı?

Vallahi pes, billahi pes.

Babalar ah babalar! Prenseslerinizi dünya alem görüyor bir sizin haberiniz yok.

Vallahi baba var babacık var demek ki.

Babadan babalık görmeyen insanlar tahminimce ileride saçmalıyorlar. Kız çocuğu ilgi sevgi ister. Sahip çıķın iyi eğitim verin, vakit geçirin, değerli olduğunu bilsin yoksa işte böyle savruluyorlar sozlük köşelerinde.

Sozüm bütün kızlara değil. Kimse yanlış yere çekmesin.
Entry gözükmüyor. Kesin donuzladığım bir mal hortlatmıştır bu başlığı. Neyse her kimse iyi ki de donuzlamışım.
Valla dün annemle kavga ettiler şimdi de bahçede oturmuş annemle dedikodu yapıyor.

Selamını söyleyeyim mi gelip vursun seni???
(bkz: kodes)
Vefat etti.
Salonda yakın gözlüğünü takmış su sebilinin kullanım kılavuzunu okuyor.

Bir sorunsal
bir figan, bir hıçkırık, bir kabına sığamamanın, dolup taşmışlığın çığlığıdır efendim...

ey sözlük kızı babaları!

bilseniz ki buralar ne tekinsiz, kurdu çakalı ne çok...
ama üzülmeyin o kadar da, burada bizim gibi efendi, sözlük kızlarına saygılı insanlar da var hala...
kızlarınız umarız yaş tahtaya basmaz. çünkü en az sizin kaygılandığınız kadar bizim gibi insanlar da onlar için kaygılanıyor...

ve belki bir gün bizlerde sözlük kızı babası olacağız..

burada sözlük kızlarına karşı terbiyesizlik yapan herkes bunu düşünerek adım atsın! insan olsun!
Bir yakarış, bir çıldırış, bir kendini kaybediştir...

Meraktayım, sahi nerede bu kızların babaları???
Şu soruya verilecek cevap belli aslında ama. Seviyeyi düşürüp cevap versen karşıdakinin daha ne kadar düşeceğini bilmediğinden susuyorsun.
Derhal açığa çıkarılması gerekilen sorudur. Nerede bu kızların babaları yok mu? Sahip çıksınlar kızlarına dayanamıyorum artık.