1. 1.
  "neo osmanlı politikalarla osmanlı'yı sahipleniyor görünen insanlar var. bir osmanlı konsepti kurdular ve mesela biz o kriterlere uymuyoruz. bizi bile osmanlı saymıyorlar...”

  abdülhamid'in torunu adile osmanoğlu.

  Bir uydurma görüştür.
  2 ... keyfkahyasi
 2. 2.
  bir siyasi görüştür. davutoğlu bu görüşün prensi sayılabilir.

  2007 seçimleri sonrası akp içerisinde liberal görüşler terkedilerek bu doktrini benimsenmeye başlamıştır. ilk olarak balkan ülkelerinde etkili olmuş sonra orta doğu ve kuzey afrika hayalleri sarmıştır. arap baharı başlangıcında şaha kalkarak islam dünyasında etkili olmaya başlamıştır. fakat tunus'ta laiklerin seçimi kazanması, libya'nın yeniden iç savaşa tutuşması, mısır darbesi, ırak'ın dağılması ve son olarak suriye iç savaşı ile ellerinde patlamıştır.
  1 ... kayi
 3. 3.
  "neo osmanlıcılık savunucusu dövme yaptırmamalıdır. dövme yapanıda güzel bir üslupla ikaz etmelidir"

  çok sağlam ideoloji vallahi billahi.
  2 ... syme
 4. 4.
  bir çeşit masturbasyon zımbırtısı...

  sürekli elde yada götte patlamasıyla ünlüdür.
  -1 ... spin quantum
 5. 5.
  Günümüzde öncelikle Osmanlı'nın devlet yapısı hakkında hiçbir fikri olmayan ya da duyduğu yalan yanlış şeylerle kendine bir özenti dünyası yaratan genç ve orta yaşlı kitle tarafından benimsendiği zannedilen görüştür. En kronik hataları ise Osmanlı'nın güçlü zamanlarından gurur duymalarına rağmen çöküş dönemi imparatorlarını kahramanlaştırmalarıdır ki bu bile aslında osmanlıyı hasta adam ilan eden dışgüşler tarafından yurdumuzu tekrar hasta adam zamanlarına çevirip kolayca ele geçirmek amacıyla hazırlanan bir tiyatrodur...
  1 -1 ... fiililivata
 6. 6.
  Bir ideoloji değil yalnızca tarih bilgisinden yoksun, gerici ve yobaz bir ahmak olmanın tezahürüdür. zira aklı başında ve tarih bilgisi olan hiçbir türk osmanlıcı olmaz.
  4 -1 ... fasist psikolog
 7. 7.
  Cumhuriyet'in kurucu felsefesine karşı olan; amerikancı, Siyasal islamcıların ideolojisi.
  2 -1 ... a s i n
 8. 8.
  batı medyasında, özellikle yunan medyasında sıkça kullanılan bir terimdir. devlet yapısından ziyade, osmanlı imparatorluğunun en geniş politik sınırlarına tekrar ulaşma amacını taşıyan bir düşünce olarak kabul edilebilir.
  -2 ... selim gunseli pusat
 9. 9.
  Bunun devlet yapısıyla, ideolojiye ne alakası var, bu bir medeniyet, kültür projesi.

  Batı kültürel ve kurumsal olarak tel tel dökülmeye başladı bile. Çok memnunsanız alın kültürünü Bi tarafınıza sokun.

  Değil siz, kralınızın bile batının yaşadığı bu sorun yumağı karşısında tek bir sorgulayıcı analizi yok. Varsa yoksa batıyı yala, doğuyu göm. Bu kadar cahillik size bile fazla.

  Bu konuda en basit ve somut örnek vakıflar. Batı da yine sahibine hizmet eder, doğu da ise hayrına.
  -1 ... tea man
 10. 10.
  Hayallerde yaşayan Cahil insan sürüsünün görüşleri.

  Yeni çerileriniz hain di. Tımarlı sipahiler devleti dolandırdı. Kanuni karısına söz geçiremedi. Çoğu padişah yönetim den anlamıyordu çünkü monarşi de kral babadan oğla geçtiği için evladın becerileri şans dı.

  Bir çok pozitif bilimin önüne geçildi. Ülkeyi mezhepler ile hatta tekkeler ile böldüler. Halk zulüm gördü. insan gibi yaşamak isteyip isyan edenler de kuyulara tıkıldı. Halk içinde bozulmalar rüşvet gırla gider iken bırak jurnalciler bile kendi içlerinde bunun ekmeğini yedi. padişahlara yakın isimler padişahların sırtını sıvazlayıp kuyusunu kazdı.

  Tabi bunu osmanlıyı kötülemek için söylemiyorum. Osmanlı'nın da insan elinden çıkmış basit bir şey olduğunu ve yıkılabileceğini söylüyorum.

  Bize hayaller değil kanunlar gerek. Ve şu kanun tanrının emri değiştiremeyiz tarzı değil tamamen üzerine düşünülmüş mantıklı akılcı ve eşit kanunlar. Ülkeleri belli tekellerin ellerine vermeyecek kanunlar.
  1 -2 ... uzay muhtari