bugün

Nihayet karınca vadisine geldiklerinde, bir dişi karınca dedi ki: “Ey karınca topluluğu, kendi yuvalarınıza girin, Süleyman ve orduları, farkında olmaksızın sizi kırıp geçmesin.” (Neml Suresi, 18)

20. yüzyılda karıncalar üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar, bu küçük hayvanların çok organize bir sosyal yaşantıları olduğunu ve bu organizasyonun gereği olarak aralarında çok kompleks bir iletişim ağının var olduğunu ortaya koymuştur.
Dikkat ederseniz kırıp geçmesin diyor.Yanı karıncalar ezilmezler.cam gibi çatlarlar.
karıncaların ezilmediğini öğrenmiş olduk..

hayyat ne kadar eğlenceli hıammına..

saçma sapan iddialar yani özetle..
(bkz: bilimsel yontem)

aq semitiklerinin bilimden anladigi falcilik, dolandiricilik...
mümin beyninin nasıl "çalıştığını" gösteren bilim dışı uyduruktur.

yahu bunlar o kadar yüzsüzler ki kalkmışlar bilime apaçık ters olan bir ayetten "bilimsel gerçek" (!) çıkarıyorlar!

nasıl?

efendim, 20. yy'daki araştırmalar karıncalar arasında "kompleks"(!) bir iletişim sistemi olduğunu ortaya çıkarmış!

valla haklı! şahsen karıncaları gözledim, aynen yukarıdaki kıssada anlatıldığı gibi, birbirleriyle tumturaklı cümleler kurarak bir muhabbet ediyorlardı ki sorma gitsin!

"ya hacı nasılsın?"

"valla mübarek, az önce öğle namazını kılayım dedim, abdest alırken altı ayağımı yıkamaya yetişemedim, namaz saati kaçtı. kaza edeceğim artık."

diyorlardı!

hayır, o değil, beni de görür görmez hemen tanıdılar.

"bak işte şu rumeli71 zındığı da gelmiş bizi gözlüyor. buna çok pis dalasım var ama neylersin ki fazla iri. yine de bir ısırık almayı denesek mi?" filan dediler.

"yahu şunca yobazla uğraşıyorum, bir de karıncanın yobazıyla uğraşmayayım" diye düşünüp, uzaklaştım oradan.

karıncanın ses teli var mıdır, beyni bunca konuşma üretecek kapasitede midir, orayı karıştırmayın tabi...
güncel Önemli Başlıklar