1. 1.
  içinde intertte de islenen nefret suclarını barındıran yeniden duzunlenmesi dört gozle beklenen yasa.
  Şu yasa bir çıksa ilk sikayet edecegim sözlük/site üzülerek söyluyorum ki uludag sözlük olacaktır.Nedeni gayet açıktır.Bir günde yüzlerce gerek açık acık gerekse ima yoluyla Islama ve muslumanlara hakaret ve kucumseme iceren baslıklar acılıyor.Anladık mod'lar musluman degil ama sozlugun yarısından fazlası muslumandır.Ve saygı duymak zorundasınız.Adam Islama halaret ediyor bisi yok biz buna karsılık iki kelam edince hemen silik.Olmaz boyle Islama hakarede goz yummak en az etmek kadar adiliktir.Unutmayın bugunun yarınıda var, hesabını vermek var.Allah c.c muhakkak ki sabırlıdır ve sabredenleri sever.Cezanız yarına kalabilir ama yanınıza asla.Vesselâm..
  3 -1 ... iseyen adam
 2. 2.
  nefret suçları yasasıdır. bir insanın başka bir insandan farklı olduğu için işlediği nefret suçlarına yönelik düzenlenmiştir.
  internet alemine gelince, burada yazılan çizilen şeylerin zaten %90'ından fazlası koca bir yalan. bu ortamda oluşturulan nefretin tamamına yakını trolleme ve veya yanıltma/algı operasyonu yapmak için para alan kişilerin saçmalaması. yazma stillerinden adamların ne mal olduğu hatta direk dalga geçtiği anlaşılıyor. kaynaksız referanssız uzun yazıyor veya kaynağı kafasına göre yorumlayıp bir şeyler saçmalıyor. internet trollerinin gazına gelip site kapattırmaya çalışmadan önce, uludağ, ekşi gibi sözlük sitelerinin zaten bir sürü davayla uğraştığını bilmek gerekir, yasa değişsin veya değişmesin.
  öyle veya böyle sözlükler, türkçe internet aleminde her şeyin konuşulup sansürün en az olduğu yerlerden birisidir. bir troll'ün saçmalamasına sinirlenip gaza gelmemek gerektiğini düşünüyorum. o söyledi diye benim inancım veya görüşüm bitmiyor.
  1 -1 ... romantik maganda