bugün

Çoğunlukla başa gelen hödü kesinlikle şüphesiz..
bir şeye karşı çok fazla olumsuz duygu beslemek.
Doğru yoldasın devam et.
insani bir duygu. Nefretinizi neye yönelttiğiniz çok önemli. Eğer milletinize, ülkenize düşman olanlardan nefret ederseniz ve hırslanırsanız kendinizi yetiştirip vatana millete hayırlı bir birey olmanızı sağlar. Yalnız küçük ve alçak insanların iğrenç davranışlarına nefretinizi yöneltirseniz hiç değmeyecek tipler için boşa enerji ve vakit harcamış olursunuz.
Gerek var mı gerçekten hiçbir şeyi hak etmeyen insana bu kadar güçlü şeyler hissedip onu gittiğimiz her yere her an’a taşımaya? Gereksiz mide bulantısı, tüy ürpertme operasyonu yapmayın kendinize.
Sevginizle doğru orantılıdır denir. Ne kadar çok sevdiyseniz o kadar çok nefret edersiniz. En şiddetli nefretlerin nedeni aşktır bu yüzden.
en güçlü ve en zararlı duygudur tamam bende nefret ederim hemde fazlasıyla kindarımdır da ama kendime hakim olmasını kendimi tutmayı bilirim bir anlık nefretle, sinirle hata yapmaya değmez.
Belki de Allahından bulsun demekti çözüm ama bilinmez kalbe kördüğüm. En kötüsü sevdiğinden nefret etmektir. Gönül ile imtihan zor. Kazansan da kaybedersin.
en sevdiğim bir hissiyat.
içinizde yer etmemesi gereken duygu, en güçlü duygu derler bir de buna. bilemiyorum belki de öyledir.

nefret buram buram negatifliktir. buram buram kaygıdır strestir. tonlarca yükü omuzlarda taşımaktır. gerçek nefret tabiki. şey bu hayatınızı mahvettiğini düşündüğünüz o kişi o yer o eşya vs.

bilemiyorum nefret duygusunu senelerce yüreğinde taşıyabilen var mı

sıyrılın yüreğiniz her nasıl soğuyacaksa bir an önce.
kurtulun bu duygudan.
yeni hayatınıza gözlerinizi tertemiz açın.
Nefret başarısızlığa uğramış sevgidir. Bu yüzden herkes bişeylerden nefret eder.
Aptal kalbimden,
Salak zihnimden,
Bencil olamayan ruhumdan..
Belirteç vazifesi gören ve safların sıklaşmasını sağlayan negatif dürtü. insan değirmen gibidir, pozitif ve negatif ivme sahibidir. Nefreti hak edenlerden nefret edin. Nefret zinde tutar. Halk düşmanlarından nefret edin mesela, insanlık düşmanlarından da... Hümanist günahlara bulaşmayın. Nefret konusunda bireysel değil toplumculuk esasını gözetin. iblis size sağdan yaklaşıp sevginin fısıltılarını dinletebilir... Kanmayın, taviz vermeyin.
Kıskanılan başarı.
Nefret düşünmeyle başlar.
Bir insanı ya da herhangi bir şeyi düşündüğümüzde, ona karşı egosal bir yaklaşımdaysak nefret ederiz.
https://www.youtube.com/watch?v=ryx1sQr5t1Y
nefret ediyorum. bir duygu biçimi olarak bunu hissetmek, diğerlerinin suçu kadar belki de benim suçum ama ediyorum işte. bazı insan ilişkilerinden, günümüz ahlaksızlığının, belki de her birimizin ahlaksızlığının, iyi ahlakla örtmek değil de, hangimiz daha az ahlaksızız tarzında analizlerden nefret ediyorum. nefret ediyorum, tembellikten, başıma gelen her kötü unsurun çevre etmenlerden, iyi unsurun ise, kendimden dolayı hissedişimden nefret ediyorum, çünkü bu umutsuzluğa sürüklüyor insanı. dışarıyı, çevreyi, başkalarına fiilen veya düşüncesel nefret içerisine girmeden, silkelenmek adına kendinden nefret etmek aslında o kadar da kötü bir şey değil. ama bunu başarmak neredeyse imkansız. sonradan geçiyor işte zaten. iyi bir hayat yaşamak için kendi kendinizi daha iyi bilirsiniz. yani hayatı yaşamak, aynı hataları yapmamak için kendinden nefret etmek mi, yoksa ben doğru yapıyorum aslında ama çevrem bunu engelliyor, müdahale ettiği için böyle oluyor noktası mı. asıl mesele bu bence.
Kürtlere ve hainlere karşı hissedilen.
Öyle sevmemek, öyle iğrenmek ki.. nefes kesilmesi!
Bize sevme eylemini unutturanlara selam olsun .
Sevgi bile nefrete donusuyorsa önyargılı nefret normal bence.
Nefret ağır bir duygudur .
Insana yanlışlar yaptırır.
Tanıdığım insanların değiştiğini görünce onlardan nefret ediyorum. Girdiğin ortamlar , kurduğun ilişkiler , arkadaşlıklar niye kişiliğini değiştiriyor.
güzel bir özlü sözde kendi zehir içip öteki adamın düşüp ölmesini beklemeye benzetilmiştir. bazı zavallı örnekleri görünce insan sahiden de bu benzetmeyi beğeniyor. nefretle dolmaktan, etrafa nefret söylemi saçmaktan sakının arkadaşlar, en başta kendinize zarar.
Bir an önce kurtulunması gereken duygu. Kendinizden başka kimseye zarar vermez. Mümkünse kendi içinizde affedin, yola devam edin.
Nefret değil de hissizlik kötü.

Korkutucu yani.