bugün

bir şeye karşı çok olumsuz duygu hisedildiğini belirten söz.
Bu hayatın zorluklarından nefret ediyorum. Tanıdıkla torpille biryerlere gelen insanlardan nefret ediyorum. Hakkımı yiyen insanlardan nefret ediyorum. Aile baskısından nefret ediyorum!
insanlara yaranmak için sahte gülücükler dağıtan, dikkat çekmek için saçma sapan hareketler yapan, yılışık, içi boş, kendini değersizleştiren ucuz insanlardan nefret ediyorum.
Aşık olmaktan
Hep onu düşünmekten
Kapılarımın kırılmasından
Seni isterken zayıf düşmekten
isteyip de olmamasından
Bunun sonucunda da hep kendimi yetersiz görmekten
Ve kaderimin bu olduğunu bilmemin beni üzmesine izin verecek kadar aciz olmaktan nefret ediyorum.
ben humanistim nefret edemem kimseden.
Birçok şeyden nefret ediyorum. Artık tahammül sınırım gittikçe düşüyor. Onun için nefret ediyorum diye bağırarak kendimi dünyaya bağlamaya çalışıyorum.
Bu iğrenç dünyada yaşamaktan nefret ediyorum. Bütün insanlar yalancı ikiyüzlü çıkarları için her şeyi yapan pislikler. iğrençsiniz. Şu dünyada düzgün birisi ile tanışamayacak mıyım...
Görsel karşılığı budur.

görsel
Bebibırakıp giden bütün insanlardan nefret ediyorum hepsinden hepsinden hepsinden canımı cokkk yakan mertten nefret ediyorum edicem neden yaptın diye bagrmak cagrmak istiyorum.
Artık gercekten kalbimin kapısını kapadım binlerce kilidi ard arda vurdum üstüne aşk yok duygu yok gerekirse bekar ölücem. Beni anlayan tek kişi yada hiç canım bir kez daha yanamaz.
Anahtahtarları bilirsiniz, hep ters cebinizdedir. Bir eliniz doludur ve anahtar o elinizin hizasındaki ceptedir. Bu durumdan nefret ediyorum. Gerçi ben içinde bulunduğum dünyanın kapanında olan her şeyden nefret ediyorum.
Her haltı karsılıklı yapan insanlardan nefret ediyorum.
kraldan çok kralcı olan insanlardan nefret ediyorum.
evlenme teklifimi reddettiğinden ötürü senden nefret ediyorum.
namuslu gözüken ama dünyanın en büyük kaşarı olan kızlardan nefret ediyorum.
bazılarının yüzüme ayrı konuşup arkamdan ayrı konuşmasından nefret ediyorum.
insanların küçümsenmesinden. her insan değerlidir ne olursa olsun.
Erkeğin kadını kadının erkeği aldattığı bu dünyadan, birbirlerini çıkar için zorla sevenlerden, insanların canını yokyere yakan, onları kıran minnet vefa bilmeyen insanlardan, bilmediği konu hakkında sadece ortama ayak uydurmak için yorum yapıp aptal durumuna düşenlerden, fenomen olmaya çalışan sosyal medyadaki godoşlardan, erkekleri küçümseyen onlarla alay eden kadınlardan, kadınları sürekli vajina olarak gören onlara saygı göstermeyen erkeklerden, sokak çocuklarıyla alay edenlerden, sokaktaki evsizlerden iğrenenlerden, sosyal medyada karı kovalamak için kendini rezil edenlerden, bazı şeylerde yükselebilmek için insanların ayağını kaydıranlardan. Aileleri evde parasızlıkla boğuşurken iphone alıp dahada zor duruma sokan aptal gençlerden, en pahalı dershaneye yazdırıldığı halde haylazlık peşinde koşanlardan. Yani kısacası 'değer' kavramını bilmeyen herkesten nefret ediyorum.
onun için canımı veririm dediğim insan olan dedemi benden aldığı için, kefenini açtığımda gördüğüm soğuk yüzü hafızama kazındığı için ölümden.
sözde aşık insanın araya ayrılık girince hemen unutmasından , hayatına eskisi gibi devam etmesinden nefret ediyorum . tamam belki sinirlendirmek için yapıyorsun ama bu yanlış birşey. bende takmıyormuş gibi davranabilirim ama üzülmeni istemem. ya da ben çok polyanayım , belki de gerçekten umrunda değil.
yazın bitmesinden ve havaların bozulmasından.
mesafelerden.
bir kere gelip, bir kere yaşayıp ölmek zorunda olmaktan
ve bu süre içerisinde de hep çalışmak zorunda olmaktan nefret ediyorum.
adam olabilmek için üniversite okumak zorunda olmaktan da nefret ediyorum.
mutlu olabilmek için para kazanmak zorunda olmaktan da nefret ediyorum

ya ben sanırım
zorunda olmak zorunda olduğum her şeyden nefret ediyorum.

ama bu düzeni yaratan kim?
insanlar.

evet evet ben insanlardan nefret ediyorum.
gözümün içine bakarak söylenendir.
artislik yapan herkesten nefret ediyorum.
yemekten önce elimi köpüklü köpüklü yıkamak için sıktığımda parmaklarımın arasından kayıp dökülen sıvı savun, senden nefret ediyorum.