bugün

(bkz: konya)
kötü anılar barındıran şehirler nefret edilesi şehirlerdir. kişiden kişiye değişir. bir de eski sevgili barındırıyorsa oohh... çiz haritada üstünü bir güzel.
yaşadıklarından kaçıp yeni bir dünya kurmak isterken kendinden kurtulamadığını anladığın bütün şehirlerdir. ve unutursun içinde, arkanda bırakmak istediklerinide getirmişsindir...
kalmak istemediğin ama kalmaktan başka seçeneğin olmayan, başka seçenekler için çok savaşmanın gerektiği bunu da bazen gözünün almadığı velhasıl mahküm olduğun yedi yirmidört lanet ettiğin sineması olmayan kütüphanesi hiç olmayan kitapçısında sadece tüylü kalemler ve ben10li defterler bi de ygs kitapları satılan aptal yerleşim yerleri...diyecem de aslında tüm bu tanım içindeki insanların seni mutsuz ettiği şehirler için...nereye gitsen götürmeyecek misin içinin huzurunu da mutsuzluğunu da?
kişilerin hayatlarında olumsuz izler bırakan, mutsuz eden şehirlerdir. uşak.
ülkücü gözüken iller. örn: (bkz: erzurum)
(bkz: izmir)

Kokuşmuş şehir.inşallah Yunanistan seni ele geçirir.Orospu kaynıyor resmen.
(bkz: skaro)
(bkz: konya)
trabzon dur. uzungöl de içki satılmadığını biliyor muydunuz? sürün şu insanları şu güzel topraklardan.
(bkz: ankara)
(bkz: yozgat)
(bkz: çankırı)
(bkz: kırıkkale)
rize. her yerde rte gözüm kapalı gidiyorum oradan.
Şehir olarak yok ama Kocaeli'nin Kandıra ilçesi diyebilirim. Nefret etmemek için tek sebep sahile sahip olması.
Gazipaşa. Tamamen kişisel. Yoksa güzeldir.
konya, trabzon, rize, şırnak, ağrı, diyarbakır...
bursa. tamamen duygusal..
(bkz: gaziantep)
türkiye haritasını ortadan ikiye böl (bölücülük yap anlamında değil) sağ tarafta kalan şehirler nefret edilesi şehirlerdir.
izmir ve denizli'dir.
konya'yı hiç sevemedim.
memleketimin içlerinde olmadığı şehirlerdir.
Bence de nefret edilesi değildi zaten.
istanbul.
Kilis araplardan dolayi.
Hakkari şırnak muş siirt batman diyarbakır ağrı mardin gibi doğu illeri. Aynı zamanda töre cinayeti-kaçak elektirik kullanımı-kan davası-çocuk tecavüzü en çok bu şehirlerde var. Nefret etmemek mümkün değil.
niğde merkez tam çöp, metruk bir kiliseyi mezbele haliyle üst katı kafeterya şeklinde kullanıyorlar. onun üst tarafında yokuş yukarı derbeder pavyonlar ve alt düzey gelir grubuna mensup insanların yaşadığı belli olan evler var. ama tayyip erdoğan bulvarı ve devamındaki necmettin erbakan bulvarı hattında şehir bir istanbul şantiyesi misali yüksek ve lüks apartmanlarla büyüyor, bir nevi göztepe minibüs yolunun numunesi olmuş vaziyette. şehirde yayan gezerken bir buçuk saat içinde üç defa ayrı yerlerde kazıklandım, adres sormaya girdiğim bir dükkanda kovulmaktan beter muamele gördüm. yalnız tahminimce aksaray buradan da kötüdür.