bugün

bir şeye yada bir kişiye karşı içindeki nefret duygusunu en üst seviyede hissetmektir.*
canlılar için yaşamın en zor formlarından biridir. dünyanın en ağır yükü nefrettir.
fren olarak kullanıldığında, insan ruhunu yıpratıp başa ağrılar sokabilecek, motor olarak kullanıldığında, cesaret ve güven verebilecek durum.
öc alma duygusunu içinde barındırır.
hayata karşı olan zor geçer zor dindirilir de kişiye olan zamanla tükenir.
Zamanla kendine zarar vermektir.
Tanrı Doğanlar için; Bilgeleşmenin ve tanrılaşmanın ikinci fazıdır...
Nefret sadece kendini cezalandırmaktır.
Siz onlardan nefret edince kendilerini kötü hissettiklerini mi sanıyorsunuz.
her seçimde tokat yiyen sosyal demokratların genellikle yaşadıkları durumdur.

o kadar kin ve nefret dolular ki,

neredeyse ülke bölünsün ama akp gitsin diyecekler.

he pardon neredeyse mi dedim,

çoktan demişler bile.
Kimin cezalandırıldığı belli olmayan durumdur. Kimi için kendini cezalandırma kimi için karşıdakini cezalandırma olarak yorumlanır. Ne olarak yorumlanırsa yorumlansın sonuçta insanın içini doldurup taşıran bir öfke, bir sinir yada bir duygu.
Kötü bir şey .
Sebepsizce insanın herkese ters cevaplar verdiğindeki ruh hali.
kısaca kendinden uzaklaştırma, öte tarafa itme.
genellikle kendinize ya da çok sevdiklerinize karşı yaptığı büyük hatayı affettikten sonra olur, o hatayı affetmişsinizdir ama asla unutmazsınız içinizde nefrete dönüşür.
Her nefretle dolu olan kişinin ardında hüzünlü bir hikaye vardır.
Nefretim kederimden hali.
Bir durum.
Bir haftadır çevremdeki insanlara karşı hissettiğim hadise. inanılmaz derecede kuvvetli. Sanırım en ağır duygu olarak nitelendirmek yanlış olmaz.
Dişlerinizi kanatana kadar sıkmaya neden olur. Ağız ve diş sağlığı açısından oldukça zararlıdır.
insana yakışmayan şey. Evet.
Üstümden bir türlü atamadığım haldir. Herkese herşeye karşı nefret doluyum. içim tam bir çöplük.
Bazen aynen böyle oluyorum kötü insanlardan nefret etmek normal bir durum ama bazen iyi insanlardanda nefret ediyorum veya en çok ta sevgi dolu insanlardan etrafta nefret edilecek o kadar çok şey varki bazen sevinen insanlara gerizekalı kendini kandıran insanlar olarak görüyorum üzgünüm yazarlar burda yaptığımız tek şey böyle şeyler birbirimizin modunu düşürmek bu yüzden kendimden de nefret ediyorum ama anlatamam lazım.
Edit: edit eksileyen arkadaşlara teşekkür ediyorum normal bir insanın düşünmemesi gerektiği şeyleri düşündügümü hatırlattıkları için.
Nefret dolu değilim ama daraldım.
Trafikte genellikle böyleyim. Türk insanının yaptığı kurnazlıklar, sabırsızlık ve saygısızlığı da bununla birleşince çıldıracak gibi oluyorum.
bir insanın sözünü defalarca kesin, onu önemsemeyin, onunla göz teması kurmayın, iyi niyetini sahtelik olarak görün: vardığımız sonuç bu olur.
Biz insanlardan bir günde nefret etmedik.
benim durumum değildir. ben nefret dolu değil ama kin dolu olurum bazen.
dolu olmak ama nefretle değil.