1. 1.
    zor bir filmdir. bu anlamda çekilenen gercekci filmlerden birisidir.
    1 ... lneronl
  2. 2.
    Kesinlikle asker filmi olmayip tamamen bir psikolojik filmdir.
    3 ... cortingen strayze
  3. 3.
    yönetmeni levent semericidir. başrollerinde mete horozoğlu ve ilker kızmaz vardır. yabancı yapım bir film olsaydı belki türk olamanın getirdiği önyargılardan kurtulup, kült psikolojik gerilim film örnekleri arasına girebilirdi. traş sahnesi, hepsi başkadır bu çocukların ve iştima sahnesi efsanedir.
    4 ... yorkin
  4. 4.
    (bkz: nefes)
    ... aksef
  5. 5.
    Kalekol projesinin ne kadar mühim olduğunu bir kez daha gözler önüne seren başyapıt. Güzel olmuş. Ellerine sağlık emeği geçenlerin.
    ... 100me bilmeyen cankurtaran
  6. 6.
    defalarca kez izlenildiği halde aynı duyguları yaşatan en önemlisi bir insanın hissedebileceği neredeyse tüm duyguları hissettiren bir baş yapıt. https://video.uludagsozluk.com/v/nefes-vatan-sağolsun-108180/

hayko cepkinin şarkısı ve filmden alınan bazı kesitler inanılmaz derecede uyumlu olmuş.

özellikle bazı kimselere izletilmesi gereken bir film...
    1 ... cocomuyo
  7. 7.
    Bu filmin bir tanımı var mıdır, bilemiyorum. Asker ocağında yaşanabilecek bütün anıları, en güzelinden en felaketine içinde barındırıyor.Teröre ve askerlik kurumuna bütün perspektifleriyle yaklaşıp içine işliyor. Bu filmi izleyipte duyhularına hakim olabilen bir insan var ise onun be ta ağzına sıçayım.

yine izledim, yine ağladım.
    2 ... egeofficer
  8. 8.
    Her izlendiğinde ağlanılan uzun süre etkisinde kalınan filmdir. Askerde olan bir yakınınız varsa izlememeniz şiddetle tavsiye edilir .
    2 ... barbara heralde manken olan
  9. 9.
    türk ordusunun affedilemez ayıplarını ele alan, en çarpıcısından film. öylesine kritik yerde karakol komutanını asteğmen yapmak, başıboş bırakıp ölüme terketmek yalnızca bizim ordumuza has bi özelliktir heralde amk. en yakın arkadaslarımdan biri, ömründe silah görmemiş çocuk, gitti hakkari'de sınır karakollarından birinde karakol komutanı oldu, kafayı sıyırdı geldi, kuzenim yine hakkaride komando tim komutanıydı o da atlattı geldi. filmi abartı bulan, o kadar savunmasız karakol mu olan diyen armut aktütün, derecik, taşdelen karakol saldırılarını bi hatırlasın. sadece karakol baskınlarında şehit olan asker sayımız 460.
    7 ... carbonara
  10. 10.
    Biraz önce tv de izlediğim uzun metrajlı harika film.Kurgu,müzik ve en önemlisi çekim açılarıyla vay be ne yönetmenmiş,kesin ödül almıştır dedim ve öğrendim ki altın koza film festivalinde en ıyi yönetmen ödülü levent semerciye gitmiş.
    6 -2 ... rosalindaaa