bugün

sırf doğduğu memleketten dolayı ön yargı ve yargısız infaza maruz kalan kürtlere karşı güdülen bu nefretin sebebini öğrenmek için sorulan sorudur.

Nasıl bir genelleme içindesiniz?
Akrabalarınız, aileniz hep mi sizin yanınızda?
Bir tek kürtlerle mi alıp veremediğiniz var? Varsa nedir?
Gerçekten bilinçli misiniz?
Pkk' yı sadece kürtlerden mi oluşuyor sanıyorsunuz?

Merak konusudur efendim.
bir bakıma doğru önermedir ancak eksikleri de mevcuttur şöyle ki:

genel anlam da kürt düşmanlığı pkk nın ekmeğine yağ sürüyor bu doğru tarafı.

ancak bu düşmanlığa sebeb olan yine bu terör belası karşısında hiç tepki göstermeyen sıradan kürt vatandaşıdır. pkk terörüne karşı onlar da tepki gösterseler batıdaki insan da haliyle daha dikkatli olacaktır. zulmün karşısında susan da dilsiz şeytandır hadisini hatırlatıp noktayı koyarım aha da koydum.
salağa yatan yazar önermesidir. cevabı zaten biliyordur. hümanisti oynamayalım.
benim de hak verdiğim bir şeydir. ayrıca özel harekatta çalışan bir yakınımın söylediğine göre pkk üst yapılanması full ermeniymiş.
kürt düşmanlığı değil pkk orospu çocukluğudur.
elektrik faturasını ödeyip, vergisini veren bir kürtün isyanı olsa gerektir. bu kürtlerin oranı %5 civarındadır.
bir türk kadını ve aynı zamanda bir kürt gelini olarak siz biz ayrımı yapan insanlara diyeceğim şudur ki;

hiç bir farkımız yok...

Yaşadım, gördüm, onaylıyorum.
Dışarıdan konuşmak kolay, karıları rahat boşadığınıza göre siz de bekarsınız.

Benim de kürtçe olan adımı onay bile istemeden türkçe bir isimle değiştirselerdi,
benim de evimi sırf bir konserve kutusu için yakıp yıksalardı,
benim de ailemi gözlerimin önünde katleselerdi...

Ben de kin besler ve şimdi o nefret edilenler arasında olurdum.

öyle internet delikanlılığıyla çözülmüyor işler, sizleri de eşit hak ve hürriyet için meydanlarda görmek isteriz.
Kim soyluyor kurt dusmanligi oldugunu bunu sizin gibiler soyluyor sadece turk ve kurt toplumu hep kardes olarak yasamistir, bir dusmanlik varsa ayrimci kurtlere karsi vardir pkk gibi.
insanın sütü bozuk olmaya görsün, içtiği sudan mıdır nedir bozuluveriyor oluyor insanoğlu çiğ süt emmiş ne yapsan fayda etmiyor. farkımız yok mu? ne zamandan beridir çakallarla, aslanlar bir tutulur oldu?

biz dağa çıkıp isyan edip devletimize kurşun sıkmayız,
biz elektrik parası vermeyip devletin vergilerini sömürüp devlet bize bakmıyor diye ağlamayız,
biz depremde yardım uzatan ele bizi 7.2 yıkamadı t.c. mi yıkacak diye küstahlaşmayız,
biz ülkeyi bölüp devlet istiyoruz diye ağlamayız,
biz kimseyi arkasından vurmayız,
biz devletin her imkanını kullanıp sonradan devleti satmayız,
bize gap'mış zartmış zurtmuş diye para yatırılmaz,
biz vergimizi veririz.

hala mı farkımız yok?

evet farkımız yok doğru biz insanız ki hala muhattap alıp hala konuşuyoruz sizinle. farkımız yok. devletin askeri ile dağa çıkıp isyan eden iti, bebek katilinin izinden gidenlerle bizim farkımız yok dimi? doğru. hiçbir farkımız yok!
evet farklarımız var; sadece hepimiz insanız ve eşitiz aynı olan ve farkımız olmayan yönümüz bu.

Bunun haricinde;
bizim evlerimiz yakılmıyor,
bizim ailelerimiz gözümüzün önünde katledilmiyor,
bizim adımız değiştirilmiyor,
biz asimüle edilmiyoruz,
bize zorla "ne mutlu kürdüm diyene" ve "varlığım kürt varlığına armağan olsun" dedirtilmiyor,
bize kimse kürt olmayı kabul ediyorsan gel devlet memuru ol demiyor,
bizler sokakta yürürken sırf türk olduğumuz için çevirmelere maruz kalmıyoruz,
biz sırf konuştuğumuz dil yüzünden dayak yemiyoruz vs...

Haklısınız çok büyük farklarımız var ve kesinlikle eşit değiliz...
-olmayan düşmanlıktır efendim.
yoktur.
Kürt Düşmanlığı Yoktur,Kürt milletinin istilası Vardır.
Sizin düşmanlık dediğiniz şey ise bu istilaya,toplumun en doğal tepkisidir.
birçoğunun pkk ya sempatisi vardır.. aynı çoğunluğun türk düşmalığı vardır.. söz konusu çoğunluk aşırı ırkçıdır..
ne kadar inkar edilse de var bu ülkemizde.hakkını vermek lazım ama her kürt pkklı değildir. ayrıca kürt türk alevi ayrımını kenara koyun türkiye de yaşayıp bu ülkeyi sevip hizmet ediyorsan türksündür yani rengin koyu diye teröristlerle komşusun diye kimse yadıırgayamaz seni o evde doğmayı sen mi istedin sanki.
türkiyenin batısındaki ortam 80 ler dizisindeki gibiydi. taki bu orospu çocukları turgut özal sayesinde 90 larda buralara göç edip o ortamı bozana dek.
nefrette sevgide nedensiz değil.
--spoiler--
pkk' yı sadece kürtlerden mi oluşuyor sanıyorsunuz?
--spoiler--

pkk, kürdistan kurma hedefindeki türk'lerden oluşuyor zaten.
kürtlerin yediği bokların doğal sonucu.
kürt düşmanlığı değildir o. anaokuluna molotof kokteyli atabilecek kadar orospuçocukluğu yapabilecek orospuçocuklarına olan düşmanlıktır.
Kurunun yanında yaş da yanar. Maalesef bu böyledir. Kürtler, tepki koymak istiyorlarsa kendilerini zeytinyağı gibi üste çıkarmakla değil, pkk terör örgütü ve siyasi partisine tepkisini hem sandıkta, hem sokakta göstermelidir. Hiç gördünüz mü? yok! Birkaç küçük protesto hepsi bu. Sonra kalkıp ben pkk lı değilim, beni onlarla bir tutma desen bile bu milletin canını yaktınız, ciğerini sızlattınız, kanını ırzını siktiğimin orospu çocukları.
Bu konuda hümanist olma ayağına sinsi bir şekilde yandaşlık yapanın da avradını.
kabil'in soyuna olan düşmanlıktır. allahın yüzlerinden nur'larını aldığı kavime olan düşmanlıktır.
eskiden sağ-sol vardı, yeni moda kürt-türk. ondan mütevellit bahsimi türklere yatırıyorum.
kürt düşmanlığı yok arkadaşım it düşmanlığı var şeklinde cevaplandıracağım sorudur. bu nedenledir ki benim için dağa çıkan kürt değil ittir.*
Böyle diye diye türklerin ezildiği günlere geldik. Uyumaya devam.