bugün

ilahiyatçı kardeşlerimin açıklamasını beklediğim durumdur. yani amerika' da, rusya'da, güney afrika' da neden yok. saat 00:29 aklıma takıldı.
acaba neden dedirtir.
adamlar iflah olmuyorda ondan karşim. kudüs mudüs hikaye.
Tüm peygamberler derken ben lafın gelişi cevap verdim ama hepsini bilemem. Amerikaya gitmediğini sana kim söyledi vahiy mi geldi lan dürzü.
224 bin peygamberin hepsi orta doğuda olmuş olamaz. ya da olabilir. bilemedim.
peygamberlerin düzenin en bozuk olduğu ve en iflah olmaz coğrafyalara gönderilmesinden dolayıdır. bak peygamberimizin vefatının üzerinden binlerce sene geçti hala bozuklar. elimde hıyarım var diyene tuzla koşuyorlar.
1) ortadoğu tarihin her anında bok çukuruydu. sürekli düzeltmek gerekiyordu.

2) diğer yerlere peygamber gelmediğine kanıtın nedir?

3) 600 yılında bir araba isveçteki peygamber hakkında ayet geldi deyince o adamı dine nasıl inandırırsın, ısıtırsın?
dünyanın diğer bölgelerinde insanlar kendi adil düzenini kurdukları için gerek duyulmamış olabilir. beri tarafta 224 bin peygamberin barış ve huzur üzerine inşaa etmeye çalıştığı orta doğu 1400 yıl geçmesine rağmen hala aynı durumdadır.

8.5 milyar dünya nüfüsunun ancak 1.5 i müslüman olmasından anlaşılacağı üzere.
peygamberlik; ortadoğu' ya özgü, en eski mesleklerden biridir.

" 124.000 paygamber geldi " cümlesinin de sırrı budur.

bu meslek başka coğrafyalarda yoktur.
insan daha çok o bölgelerde yoğunlaşmış çünkü. topluluk olarak daha çok o bölgelerde yaşamış ilk. dolayısıyla kendini peygamber ilan edenler de hep bu coğrafyadan çıkmış. aslında ortadoğuda siyaset biraz inançlar üzerinden yürümüştür. insanların inanç ihtiyaçlarından faydalanan siyasi akımlar bu yoldan harekete geçmişlerdir. onların liderleri de kendilerini allahın elçisi ilan etmişlerdir.
güncel Önemli Başlıklar