1. 1.
    tkp ayrımcılık yapıyor. sen bize oy ver, sen bize oy verme diye insan seçiyor. yani seçmen tkp'yi seçeceğine tkp seçmeni seçiyor. peki o zaman nerede kaldı eşitlik? eşitlik olmadan sınıfsız bir toplum olur mu? önce eşitlik anlayışını kafanıza sokun.

    eksiğini gördüğün kişileri eğiteceksin arkadaş. bana oy verme diyeceğine hatalarını anlat, kendilerini düzeltmelerini iste. bencillikten kurtulmaları gerektiğini söyle. magandaları ve bencilleri dışlama, bünyene kat ve onları kazan. partinin takip ettiği felsefenin onu da mutlu edeceğini söyle. tkp hariç bütün partiler seçmenin ayağına kadar gitti, herkesle konuştu ve felsefelerini anlattı. senin ne üstünlüğün var diğer partilerden?

    mhp oy beklentisi olmadığı halde sırf kürt'lere selam vermek ve dertlerini dinlemek için diyarbakır'a kadar gitti. sen de sev vatandaşını, sonra siyaset yap. bırak kardeşim şu entel dantel muhabbetlerini.

    ben bugünkü tkp'yi samimi bulmuyorum. ayrıca oyların bölünmesini de istemiyorum. kuvvetli bir muhalefetle bugünkü iktidarın değişmesini istiyorum. bunun yolu chp'ye oy vermekle olur. bu nedenlerle tkp'ye oy vermeyeceğim.
    -2 ... karmatu