bugün

Biz kardeş kardeş yaşıyoruz.

Bu tarz troller büyüyüp troll
devletleri oluşturuyorlar. Sonra
Bu troll devletler de bu tarz sorular sorduklarından, simülasyonun dışına çıkamıyoruz.
Ayrım zaten bu iyi niyetli cümlenin altında var.

Tıpkı "benim Alevi bir arkadaşım var çok iyi çocuk" cümlesindeki gibi.

Siktir et ırk din filan boş iş. Ahlak eyidir. Efendi çocuk olmak lazım.
aramızı bir takım devlet adamları bozmaya çalışıyor. tek gerçek sebep bu. oysa onların asıl görevi oralardaki cehaleti gidermek için içinde öğretmen olan okullar açmak. terörden çıkar sağlamayı bıraktıklarında terörün kökü kazınacaktır. ama insanların cahilliğinden beslenmek devlet adamlığının fıtratında var sanırım. yoksa kırk yıl o topraklarda terörün ahkam kesmesi imkansız olurdu.
katildigim onermedir.

neden olmasin.

ayni yolun yolcusuyuz. ortak bir gecmisimiz var.

el ele. birlik. dirlik.
pkk'yı türkler değil kürtler kurdu git onlara sor.
çünkü biri size adaletsizlikten bahsediyorsa biri size eşitlikten bahsediyorsa, o biri adaletsizlik ve eşitlik yaparak suçunu sizin üzerinize atıyor demektir.

adaletsizlik, eşitsizlik yapılıp senin benim onun hakkında, kanına girileceğine, amına konulması farzdır bu kişinin.

en basitinden düşünüyorum,
Eğer bir fare evime girmiş,
bütün yiyeceklerimi didklemiş,
elektrik kablolarını,
kolonları kemirmiş ve çıkarken de osurarak evimi yıkmışsa ona bunu neden yaptığını sormam.
Gider, onu saklandığı delikte bulur canlı canlı kloraka sokar sonra da kafasını kesip boynuma kolye diye asarım.
anlatabiliyor muyum?
genlerinde yok isleri gucleri yakip yikmak. yapici degil yikicidirlar.
yıllar önce mahsun kırmızıgülün de bir türküsünde sorduğu soru. hepimiz kardeşiz, bu kavga ne diye?

vallaa bence cevabı türklükte ya da kürtlükte falan aramamak lazım. ortadoğuda aramak lazım. millet nedir? aynı ırktan, aynı soydan, aynı dinden olmak mıdır? o zaman söyler misiniz, nasıl oluyorda onca sıkıntıya rağmen abd federal bir yönetim içerisinde bize nispeten birlik içinde yaşayabiliyor da biz yaşayamıyoruz? ulan onu bırak, daha düne kadar peşpeşe iki dünya savaşı çıkaran avrupalı milletler nasıl oluyor da bir avrupa birliği kurabiliyorlar? aynı etnisiteden oldukları için mi? aynı dinden olduklarından mı?

şimdi bazı andavallar iskoçyanın ayrılık taleplerinden falan bahseder. bakın bakalım bizdekine benzer bir süreç mi yaşanıyor orada?

biz düşmancıl bir kafayla yetiştiriliyoruz. türkü, kürdü, çerkezi, lazı fark etmiyor. türkiyede eğitim alan insanlar sinir küpü olarak yetişiyorlar. alevileri düşman görüyorlar, kürtleri, ermenileri, rumları, yunanlıları, lazları, bulgarları, arapları, çingeneleri... haa ama sorarsanız, onlar bizim kültürel zenginliklerimiz... hadi oradan!sen insanlarını böyle bir nefret ve kin içinde büyütürsen, her fırsatta sanki bütün dünya işi gücü bırakmış senin milletini yok etmeye çalışıyor gibi göstermeye çalışırsan, sittin sene bir boka derman olamayan, sikimsonik bir otadoğulu olarak kalırsın millet olarak. sonra da biz burada kendimizi yeriz, neden bir arada yaşayamıyoruz diye.
çünkü k*rtlerde ensest yaygındır. Bunlarla Kardeş, yenge, amca kızı vs. Olunmaz.
pkk nın amacını bilmeyen saf arkadaşları gösteren başlık.pkk nın amacı (bkz: kürdistan) kurmak,orada kürtler yasayacak ve kendi dilleri-kültürleri sürdürülecek, kürtlerin çoğu bu hayalle yaşıyordur,nasıl bizler turan istiyorsak çoğu kürt kendi bayrağının altında yaşamak ister.
çünkü avrupanın ve amerikanın oyununa düşüyoruz.
Öz kardeşmizle dahi kardeş kardeş yaşayamazken o iş zor biraz denilecek durumdur.
Yaşıyorduk taa ki bu iş devlet politikası haline gelene kadar.
kürt ırkına mensup insanların duş alma problemi yaşadıkları için.
çünkü kürtler orta doğunun en saldırgan ırkı.
aslinda kurtlerle kardes kardes yasiyorduk.

birileri kurt = pkk diye beyninizi yikayana kadar.

hala yasiyoruz, burada cemkirenlere bakmayin.
çünkü 2 çocuk kavga etse bile kamyonlarla adam toplayıp geliyorlar hepsinin ağzında küfürün bini bin para küçükcük çocuklar biribirlerine ana avrat düz gidiyorlar kimse kusura bakmasın delikanlı gibi dövüşmeyen kavga ettiğinde yenildiğini kabul etmeyen,öyle ana avrat küfürlü konuşan insanlarla kardeş kardeşe yaşayamam.Böyle türkler var mıdır elbetteki vardır.Peki düzgün kürtler yok mudur o da tabiki vardır.Benim birçok kürt arkadaşım var.Ama çevremdeki kürtlerin yüzde70-80 i böyle olduğu için insanlar kürtlerle iyi geçinemiyorlar.
Valla ben Yaşıyorum. Bi kaç tanesi pkk savunuculuğu yapıyor ama iyileri var ülkücülerden, senden, benden iyi savunuyorlar ülke bütünlüğünü.
ellerı cebımızde, dıger ellerıde canımızda.
Bu terör örgütü bütün kürtleri terörist mi yapıyor ? PKK var diye her kürt çocuğu terörist mi doğuyor ? ırkçı mısın ? dedirtir adama.
terör örgütünü babam kurdu zaten değil mi lan dedirtir adama.
güncel Önemli Başlıklar