bugün

aklı olan şehirden uzak yaşar .

yada robota bağlar .
Çünkü şehir hayatı kolay, köyde yaşamak zor ve zahmetli. Ayrıca hepimiz konfora çok alıştık, bunu kaybetmek istemiyoruz.
görsel
Köyde daha fazla sürünürsünüz
davulun sesi uzaktan hos gelir.
denemiş biri olarak;
eğitimli biriyseniz "köylünün dedikoduları-bağnazlıkları-şark kurnazlıkları" çekilmiyor.
hayvancılık veya çiftçilik yapacaksanız, para bırakmıyor.

"zenginim ve köyden uzak yaşarım" diyorsanız gayet güzel.
Herkes yaşıyor diye. Ne saçma.

Ben tarlada bir köstebek olsam, çiçekte arı ya da gökyüzünde bir kuş ne güzel olurdu...
Çok mantıklı.

Küçük bir kasabaya tavım.
köyde doğup büyümeyenler köy hayatı hakkında atıp tutmayı lütfen bıraksınlar artık. Siktirmeyin romantik hayallerinizi.
Bu hippi kafasıyla köyde bok yaşarsınız siz. Böcekten korkan adam köy hayati yaşamak istiyor mesela. Yasayamazsin kardesim yasayamazsin.
Arkadaşlar mesele nerede yaşadığınız değil mesele yaşamınızın nelerden kaçarak mümkünatının olduğu.

Lakin sanmıyorum ki çoğunuz buna kafa yormuş olsun.

Daha şehirden kopmakla ilgili bile emin değilsin sen.

Ben sana cevabını vereyim sen şehirde yaşıyorsun çünkü sen ödleksin.

Ödlek olmasan zaten sen onları yaşatmazdın onların seni yaşatmayacak olmalarına bakmadan.
Köyde yaşadığım için çok şanslıyım galiba. Şehirde size iyi tükenmeler!!
mantıklı bir sorudur. sistemden çıkamıyoruz galiba. istanbulda doğmuş büyümüşüz. öyle veya böyle çarklardan birisi olmuşuz. aynı şey ankara izmir gibi büyükşehirlerde yaşayanlar içinde geçerli. kırsalda yaşamak her açıdan insan için ideal olanı ama işte hep niyetlenip cesaret bile edemiyorsun. ya geçinemez isek korkusunun doğal sonucu.
Şehirde doğmuş köyde büyümüş yine şehirde yetişmiş biri olarak her iki hayatıda yaşayıp kıyaslanların ancak aradaki farkı farkedip tercih yapabilecekleri kanaatindeyim. Hayvancılıktan anlamıyor iki koyun bir inek bakamıyorsan, hayatında iki domates ekmediysen köyde yaşaman zor. Önce köy hayatını gör tanı öğren biraz da yaşa. Öğren ki Sonra şehri terketmek zor gelmesin. Rahata alışmış bir insana tezek yakmak zor gelir. Ama farkı tadı orada işte. Huzur.

Tabi burada aile faktörü de var. Hanım gelmezse nereye gitcen?
çiftlik işletmek herkezin harcı değildir.