bugün

galatasaray taraftarlarının kendilerine sorması gereken sorudur.

galatasaray nabza göre şerbet veren kibirli bir takımdır. seyircisi hırçındır. çoğu futboldan anlamaz anlayanları futbol konuşamaz. duygusuzdurlar göstermelik bir takımdır.

galip geldikleri zaman rakiplerini bu galibiyet ile ezmeye oynarlar malup oldukları zaman ise rakiplerini psikolojik olarak yıpratmak için her türlü pisliği karaktersizliği tüm camia olarak yaparlar.

başarılı bir takım mı? evet dört büyükler arasında en başarılı sayılabilecek takım ama nedense taraftarı dışında kimse tarafından sevilmez. öyle " biz bize yeteriz" deyip kabuğuna çekilmekle olmaz bu işler. bunun bir sebebi olmalı. siz ki avrupayı dize getirmiş en büyük başarılara imza atmış türk takımısınız. peki neden sempatik değilsiniz?

hani küçük çocukların sokak maçlarında hep sivrilen oynayacak kişileri kendi seçen azarlayan kalp kıran ama yine de zoraki bir saygı duyulan çocuklar vardır ya... siz türk futbolunda o çocuğu canlandırıyorsunuz. başarılısınız ama sevilmiyorsunuz.

bu sizin bileğinizi bükemediğimizden kuyruk acımız olduğundan dolayı var olan bir sevgisizlik değil. beşiktaş da trabzon da denizli de bizi son maçta şampiyonluktan etti. beşiktaş bizim 26 maçlık iç saha galibiyet serimize son verdi. türkiye kupasında yolumuza taş koydu defalarca finalde kaybettik onlara. ama size duyduğumuz nefretin binde biri onlara karşı yok ya da herhangi bir takıma karşı.

uzun lafın kısası şu ki bir aynaya bakmalısınız. galatasaray denilince galatasaray taraftarı denilince insanların aklına gözü dönmüş insanın canını yakmayı seven kibirli insanlar geliyorsa sizde bir sorun olmalıdır. lütfen bunun farkında olun.

başarılarınızın devamını diliyorum umarım çok büyük yerlere gelirsiniz... ancak size saygı duyulmadığı sürece bunun hiç bir anlamı olmayacaktır unutmayın... dün fenerin galibiyetini beşliktaşlı arkadaşlarımla omuz omuza izleyebildim ama çok yakın galatasaraylı arkadaşım tebrik dahi etmedi... galatasaraylı insanlar kötü adi aşağılık demiyorum yanlış anlaşılmasın ama söz konusu futbol ise galatasaray erol taş gibi bir şeydir...

not: söylediklerim yanlış yerlere çekilmemeli galatasaray taraftarları arasında on numara adamlar vardır. benim 3 yıl birlikte yaşadığım kardeş bildiğim adam galatasaraylı en yakın 12 yıllık arkadaşım koyu galatasaraylı. ama ben bu adamlarla futbol konuşamam anlaşamam. sözünü ettiğim sorun bu...

edit: herkesin kendine göre bir doğrusu var bu nedenle kullandığım kelimelerde ne bir genelleme ne de hakaret içerikli bir kelime kullandım. bir çok fenerbahçe ve beşiktaş taraftarının düşüncelerini iyi niyetle yansıttım. kötü bir niyetim yok sadece cidden durup düşününce insan merak ediyor...

ancak beni yanıltmayıp kendileriyle bu tür tartışmalara girilemeyeceğini gösterdiler. meyve veren ağacı taşlarlar diyor bazı yazar arkadaşlar. bizden fazla ne başarınız var ki? uefa kupası mı evet sizce bu yüzden mi size olan sevgisizlik hali? buna mı bağlıyorsunuz işi... bence daha büyük düşünülmesi gerek kıskanılacak kadar büyük bir başarınız yok evet ilk defa uefa kupasını almak cidden çok büyük bir onur bu platformda bir daha tebrik ederim. ama bunun dışında neyiniz bizden fazla? biz de çeyrek finale çıktık alnımızın akıyla chelsea gibi bir devi 1-0 geriden gelip devirdik. rövanş maçında 89. dakikaya kadar chelsea götünü kolladı zor kurtardı, tur an meselesiydi... şampiyonlar liginde yarı finali dakikalarla kaçırdık diyorum. bu da sizin erişemediğiniz bir başarı. yani biz sizden iyiyiz demek değil amacım öyle bir iddiam yok ama siz de bizden iyi değilsiniz. kıskanılmanızı gerektirecek bir başarınız yok(fenerbahçeye göre en azından)

17 takım fenerbahçeye karşı birleşti sözü sembolik bir sözdü o süreçte en büyük destekçimiz beşiktaştı ve bunu hiç bir fener taraftarı ne de yöneticisi inkar edemez... ama beşiktaş dışında kalan çoğu takımın içinde bulunduğumuz müşkül durumda bize düşman kesildiğini söylemek de kesinlikle yanlış değil... hele de ligi kendini paralayarak anca 8. sırada bitiren galatasarayın...

elbette her takım taraftarı için özeldir elbette her takım en iyisidir taraftarı için... ama sözünü ettiğim bu değil, sözünü ettiğim son yıllarda baş gösteren bir olay değil. galatasaray tarihi boyunca diğer takımların gözünde hep kötüydü.bunu inkar edebilir misiniz?

neyse amacım herkesin bildiği bir gerçeği dillendirmek değil buna bir çözüm bulmak... biz kardeşiz aynı vatanın çocuklarıyız bizim de sizin de hatalarımız var elbette. ancak önemli olan yanlıştan dönebilmektir. galatasaraya yönelttiğim suçlamaların biçoğu fener ve beşiktaş için de geçerlidir. gerçi beşiktaşın türk insanının kalbindeki yeri eminim başkadır o bizim için ayrı bir değer ama onların da suçlanacak çok yanı var.

dediğim gibi derdim nobel barış ödülünün sahibi olmak değil sadece bu gergin ortam az da olsa durulsun istiyoruz düşmanlık değil rekabet olsun kıskançlık değil gurur olsun istiyoruz. burada bir defa daha dile getiriyorum galatasaray türkiyenin en büyük takımlarından biridir ve başarılarını yürekten tebrik ediyorum. aynı adımı tük takımların gönül verenlerinden bekliyorum...

futbol aşkına bir olalım gerektiği yerlerde karşı karşıya durmayı zaten biliriz... ama her yandan parçalanıp bölünmeye çalışan ülkeye bir darbe de biz vurmayalım...

saygılarımla...

edit2: yazıya girilen entryler verilen eksi oylar gösteriliyor ki anlaşılmamışım. eksileyen 100 kişinin 10u dahi okumamış bu yazıyı okusa eksilemez. gayet insani duygular içinde yazmıştım halbuki...

ama olmayınca olmuyor yapılacak birşey yok...
(bkz: galatasaraylı dostum olacağına fenerli düşmanım olsun)

süleyman seba
sadece gecmisteki basarilariylr yasadiklari icin olabilir.
14 yil sampiyonluk beklediklerini cabuk unutuyolar ya da klup iflasin esigindeyken smslerle para topladiklati gunleri.
bundan iki sezon once kume dusmeme mucadelesi verdiklerini hepten unuttular. avrupadaki hezimetleri saymazlar bile. ama 13 yil once basardiklarini isitip iditip one surerler.
bunlardan mutevellit sevilmez galatasaray. iyiyken ortada agzi acik agran delisi gibi dolasiyosan basarisizliklarini da acik gonullulukle soyliceksin. kafani kuma gommiceksin.

he bi de allah askina adam gibi beste yapin re re re ra ra ra ne lan?

hele ok let s go efsane!
ülkeye ilkleri yaşatmasındandır.

bu ülkede hiç bir başarı cezasız kalmaz yeğeeenn eeeğğğğğğğğğğğğ.

pardon karıştı sanırım.
Bundan bir iki sene oncesine kadar butun super lig takimlari bize karsidir, bizi bizden baskalari sevmez deyip, simdi bi taraflarindan bir seyler uyduran yazar sicmasidir. Bjklilerle omuz omuza mac izliyormus. Daha dune kadar en buyuk dusmaniniz bjk'idi. Ne oldu da simdi bjklileri ove ove bitiremiyorsunuz. Kusura bakmayin butun kupalari alsaniz bile tebrigi haketmiyorsunuz. Cunku siz basariyi hic bir zaman hedeflemediniz. Hep galatasaraya camur atmaya calistiniz. basarilarini kiskandiniz. Siz shalke, madrit bayraklari acarsaniz, maglubiyetlerimizle dalga gecerseniz, kusura bakmayin biz de size gereken cevabi en sert bicimde veririz.
yazarın tespitleri iyimser ve çözüm bulucu olsa da yanlış olduğunu düşündüğüm tespitlerdir.
birincisi genelleme yapmak kesinlikle yanlıştır.
ve "bizi bize yeteriz" diye şapka tişörtlere sahip olan takım fb dir.
"17 takım birleşti biz tekiz" diyen de yine aynı takım taraftarı demiyorum direkt başkanın konuşmasıdır.
aslında bir çok tespit yazardım ama sıkıcı bir konu, ülkemdeki insanların bu tarz durumlara düşmesi hiç hoş bir durum değil.
ne enteresan ben de fb taraftarının sevilmediğini düşünürdüm ki bana göre hala öyle. spor konuşamadığım tek taraftar grubudur.
ama içlerinde çok nadiren de olsa on numara adamlar var.
başta dediğim gibi taraftar gruplarını genellemek son derece ayrılıkçı ve yanlış olduğunu tekrar bildirip, hayatta bildiğim en fanatik fb li arkadaşımın çarşamba günü aynı masada üzerinde gs formasıyla birlikte maçı izledikten sonra, dün ben de fb formasıyla maçı izledim. futbol sadece bu ve hayat devam ediyor tüm gerçekliğiyle.
Meyve veren agaci taslarlar. Cekilemeyen basarilari oldugu icin sevilemeyebilir.
çünkü eşşeğin zikinden dolayı amk. kimsenin bizi sevmesine gerek yok. kim dedi size galatasarayı sevin diye.
galatasaraylı olmadığı için. galatasarayı sevse galatasaraylı olur. feneri fenerliden, bjkyi bjkden başka, göztepeyi göztepeden başka kimse sevmez. sevse zaten o takımın taraftarı olmaz. sizin tuttuğunuz takımı herkes seviyor mu sanıyorsunuz?
meyve veren ağaç taşlanır sözüyle atalarımızın haklı olduğunun göstergesidir.
TAKIMLARI BASARISKEN YA BEN OYLESINE TUTUYORUM DERLER TAKIM SAMPIYONLUGA OYNARKEN ORTAYA CIKIP SAGA SOLA SATASIRLAR. IYI GUN TARAFTARI OLAN VE CEMAATEN BESLEN BIR TAKIMIN NERESINI SEVILSIN.
"gamzeliymiş" daha ölmedi dedirten söz öbeği.
saçma sorunun daniskasıdır.
ben seviyorum lan benim sevgim öyle bir yeter ki...
soru cumlesi seklinde baslik acan taraftara sahip oldugu icin olabilir.
karanlık kuytu ve pis yerlerde yetistiği ve insan sağlığına çokca zararı bulunduğu için sevilmez tavsiye edilmez.
başarıları, transferleri kıskanıldığı için sevilmiyor.
sen git adamın sahasında kupa kaldır, elinden 3 kez kupa al, hayalindeki takımlarla oyna, takımında görmek istediği futbolcuları transdfer et, sonra da sevgi bekle. yok canım sevmezler. sevmesinler de zaten.

sevip sevmemeniz de umrumda değil yani. benim sevgim yeter. ölümüne tek gerçek aşkım galatasarayım.
pek çok sebebi olabilir. eğer bir maçı kaybettilerse, o maç kendilerini tutsanız bile şaka yollu takılmanız durumunda sanki bütün maç destek veren siz değilmişsiniz gibi "kıskanma", "siz de bir gün realle oynarsınız." gibi kendilerince ezici sandıkları cümlelerle üzerinize çullanırlar.

sanıyorlar ki türkiye'nin en büyük kulübü kendi kulüpleri ve herkes onları desteklemek zorunda yoksa kesin kıskanıyordur.
Bebek Katili Abdullah öcalan'ın ve buna benzer gibi birçok orospu çocuğunun galatasaray taraftarı olması ciddi bir etken olduğu bilinen bir gerçektir. Ayrıca işgal yıllarında fransızlara peşkeş çekmeleri vatanı satmalarına ise ayrı bir parantez açmak gerekir.
ezeli rakip beşiktaş ve fenerbahçe taraftarlarının sevmemesi normaldir. anadolu kulüplerini destekleyenler fb-gs mücadelesinde daima gs ye sempati duymuşlardır. bu ülkede kendi taraftarı dışında gram sevilmeyen takım fenerdir kimse kimseyi kandırmasın.
sevmeyi bilmeyenler derneği.
şike yapanların doğal olarak birlikte aldıkları bir karardır bu. bunu yaymaya çalışıyorlar ki beşiktaş başta olmak üzere hiçbir takım taraftarı fenerbahçeyi sevmez. nedenide aziz yıldırımdır. yaptığı şerefsizliklerin hesabını yapamazsınız fenerbahçeyi mahalle takımına çevirmiş 100 yıllık klubün anasını ağlatmıştır. anlık başarılarla mutlu olanları konuşturup iyi göstermiştir takımını. galatasaray cephesinden bakılıncada böyle gözükmektedir. fenerbahçeliler kendilerininde en sevilmeyen takım olduğunu bildikleri için "biz bize yeteriz " "fb cumhuriyeti" gibi yakıştırmalar yapmıştır kendine. şimdi nolduda sevilmeyen takım galatasaray oldu? bunların hepsi birer oyun. maymunların zeka seviyesi bunu yazan yazardan üstün olma ihtimali yüksektir. şike suçlamasıyla yargılanan bir başkana sorulan 70 küsür sorudan 2 tanesini cevaplamıştır. bu herşeyi özetler.
renkleri bana sempatik gelmez + taraftarının birçok çirkefliği vardır rakibi olan koca bir camia'ya ana avrad küfür sloganlaştırılır mı?
kimse galatasarayamı sevmesin gerek yok zaten. herkes kendi önünden yesin.
" deliyi ne öp ne öpül " atasözüne binaen.
son zamanlarda biraz çaba harcayınca sevilebileceğini gördüm. ilk entryde söylediklerimden geri adım atmıyorum ancak düzelebilecek bir durummuş onu gördük.