bugün

Geri kafalı komşudur. Hemen muhabbeti kesmek gerekir.
(bkz: yermisin yemezmisin)
(bkz: dövünce de dövdü oluyor)
(bkz: bağnaz)
zihinsel seviyesi düşük kalmış komşudur.

+ neden karını çalıştırıyorsun?

- ekonomik nedenler, bu ülkede tek maaş yetmiyor...

+ kadın dediğin çocuk doğurur ona bakar!?!

- peki...

+ mümkünse 3 tane, teşekkürler.
sen neden çalıştırmıyorsun deyip düşünmeye sevk edilesi insandır. zira düşünemeyeceği ve kafasına takılacağı için işten döndüğünüzde bıraktığınız yerde bulmanız muhtemeldir. bu tipler hep böyledir. bir yere takılırlar ve hep orda kalırlar. * *
erkekse kadını köleleştirmek ve bu hastalıklı düşüncesini komşularına da yaymak isteyen, yok kadınsa köleleşmekten hoşlanan ve bu hastalıklı düşüncelerini komşularına da yaymak isteyen salak komşudur.

şöyle ki,

"karını neden çalıştırıyorsun" demek "karının ipleri senin elinde, o senin kölen, ekonomik özgürlüğünü elde etmesine neden mani olmuyorsun, neden onu kendi kölen yapmıyorsun?" demektir.

bu komşuya ayarların en güzelini vermek farzdır.

kendisine "ben çalıştırmıyorum, kendisi çalışıyor" demek ve onu sükunet içinde düşünmeye terketmek en güzelidir.
zengin bir tüccar olması muhtemeldir ki herhalde sürekli avrupa da dolaştığından türkiye'nin sosyo-ekonomik durumundan bi haberdir...
turkiye'deki kadinlarin ekseriyeti gibi bos kalip onun bunun dedikodusunu yapacagina, milleti veya aile fertlerini birbirine dusurecegine, zor nedir bilmeyeceginden dolayi "askiaaam bugun eltim bana gozunun ustudne kasin var dedid booohuuuaa" diye zirlayacagindan, para nasil kazanilir bilmediginden her cani sikildiginda disari cikip para harcayacagina calissin be dostum diye cevap verilesi komsudur.

ya da samimiyseniz "sanane tarraaam o calisiyo da sen mi yoruluyon ala gavat" da diyebilirsiniz.
bu günlerde o soruyu soracak pek insan kalmamışsa da yine var olmakta olup bu belirttiği şeyle insanı deli eden bir durum. sanane kardeşim sen kendi işinle meşgul ol bu kadar meraklı olma.
"sen neden her şeye burnunu sokuyorsun?" diyerek çemkirilecek insan. kıyamıyorsa, o kadın yerine kendisi çalışsın lan. pek üzülmüş baksana.
"seni daha iyi sikebilmek için" diyerek cevap verilecek insan.
(bkz: siker misin sabaha mı bırakırsın)
- Neden karını çalıştırıyorsun?
- Sanane la?
- Peki abi. Saygılar.
+: neden karını çalıştırıyorsun
-: sanane
+: ama bak ben karımı çalıştırmıyorum
-: o zaman banane
(bkz: kedidir o kedi)
- karını neden çalıştırıyorsun?
+ gündüzleri karınla daha fazla vakit geçirebilmek için.
"karımın çalışmasının derdi seni mi gerdi beyinsiz pislik" diye cevap verilecek örümcek beyinli yobaz komşudur, laf çakmaya ve o nu düşünceye garketmeye uğraşmayın boşunadır. çünkü o (bkz: düşünce özürlü) bir insancıktır.
karısı çalışmaz kendi çalışmaz eee ne yaparlar acaba bunlar evde..
+neden karını çalıştırıyorsun?
-yaz geldi, karın kası önemli, bir six pack olsun, adonis olsun lazım bunlar.
+triceps ve bicepsleri unutma ama evladım.
-vaaay ...
(bkz: karımı çalıştırırken sana mı sorcam)
(bkz: pazar günü kerhanede karını göremedim john)
bu devirde geçinmek kolay mi amk derim.
sanane lan? diyerek karşılık verilecek komşudur. evet.
Komşu ne karışıyor ulan.
muhatap oldugunuz kitle gercekten önemli. iste bu yüzden bazi semtler ucuz bazilari pahali.

nitelikli insan önemli.
güncel Önemli Başlıklar