1. 1.
    Hayat tecrübelerimin bana gösterdiği nedenlerdir. Onlarca örneğini gördüm ve ikinci evlilikler de malesef kaçınılmaz sonla karşılaşıyor. Hepsi mi? Hayır ama çoğunluğu be şekilde. Başlıca sebepleri eski eşi unutamama ya da evliliğe yatkın olmayan kişiliğini bastırıp ikinci defa deneme hatası. Daha dün biriyle karşılaştım eşiyle kavga etmiş. Bu şekilde biri siz sormadan da dökülür zaten fazlasıyla doludur. "Önceki karım da bana aynısını yaptı" kilit cümle aslında bunu koca olarakta düşünebilirsiniz. Öncekiyle karşılaştırmak aşılamayan bir problem belki de öncekine duyulan bir özlem ve pişmanlık var ama bastırılıyor. Evlilik ne sevgili olmaya ne de sağlam bir arkadaşlığa benziyor hayatınızı sınırlandırmanız gerekir. Gel gör ki ilk evliliğinde belli problemler yaşamış insanlar bunu ikinci evliliklerine de yansıtıyorlar. Sanki o da aldatacakmış ya da o da şiddet uygulayacakmış psikolojisini aşamıyor. Bebim nacizane önerim eğer boşandıysanız ikinci bit evlilikten uzak durun sağlam bir evlilik geçirme şansınız ikinci sefer için ciddi oranda düşüktür. Siz problemli olmayabilirsiniz ama eveleneceğiniz kişi problemli olduğundan boşanmış olabilir.
    2 -3 ... komplo teorisyeni
  2. 2.
    bir gün bana eski kayınpederimin bir sözünü aktarmak isterim. denenmişin denemesi olmaz demişti.bizde yeniden denemekten vazgeçmiştik. aslında alışkanlıklar var sevgi ve saygı bittiği zaman zaten sevgide kalmıyor. bu durumda olan arkadaşlarımın allah yardımcısı olsun. iki gere evlenip boşanmış biri olarak, evlilik adamı olmadığımın farkına vardım. rock forever.
    1 -1 ... emihotspace
  3. 3.
    Bazıları için birinci evliliğin neden yapılmaması gerektiği ile aynıdır. 40 yaşındayım,hiç evlenmedim ve evlenmeyi de düşünmüyorum çünkü evlilik benim yapıma uygun değil. Ben statükocu bir insan değilim ve evlilik statüko üzerine kurulu.

(bkz: status quo)
    1 ... ali candan
  4. 4.
    manyaklar evlenin başıboş yaşamayınız.
    bir başınıza ölüp gitmeyin şaşırmayınız.
    1 ... ruzhan
  5. 5.
    Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar diye boşa demiyorlar. 2. Evlilik çok risklidir.
    ... komplo teorisyeni
  6. 6.
    çocuk varsa yapılmamalı. çocuklar büyüyüp evden uçunca yapılmalı. üvey anne/baba kötüdür.
    1 ... selia
  7. 7.
    e yeter artık hevesini almışın bi daha mı uğraşıcan düğünle falan.
    ... sivasli bey