1. 1.
  Hep bir şeyler isteriz. Mesela, mutlu olmayı? Çok mu şey istiyoruz? Çok mu fazla geliyor? neden hep istediğimiz şeyler olmaz? Tam başlarsın, yol alırsın, mutlu olursun. Tak! Önüne geçerler. Küfredersin,üzülürsün belkide ağlarsın? En baştan başlarsın, yine aynısı. Ve yine, Deniz kenarında kumdan kale yapmaya benzer Mutluluk. Sen yaparsın,uğraşırsın biri gelir bir dalga gibi yıkar. Sonra tekrardan başlarsın. Ve böyle devam eder.
  1 ... antijen
 2. 2.
  çünkü hayat karşıt zıt teoreme göre gerçekleşir. bu yüzden 'olmayana ergi' yöntemi kullanılır işe başlamadan önce.
  (bkz: olmayana ergi)
  1 ... kendisi icin yorgan yakan pire
 3. 3.
  (bkz: murphy kanunları)
  1 ... man of no return
 4. 4.
  çünkü herkesin istediği, peşinde koştuğu şeyler değerlidir. değerli olan şeyleri elde etmekte bir o kadar zor olur. aşnı mantıkla insanların istemediği şeylerde değersiz olacağı için her yerde karşına çıkması gayet normaldir.
  ... belfastchild
 5. 5.
  (bkz: cazibe yasası)
  ... uludagliuluslu
 6. 6.
  (bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)
  6 -1 ... senkalemsinbenucmuyum
 7. 7.
  hayatta istediğimiz şeyler doğrultusunda ilerleriz ve hareketlerimiz, adımlarımız onun içindir. onu hayatta etkin kılmaya çalışırız ancak olmama ihtimalini hiç hesaba katmayız ve aslında olmasını istediğimiz şeyler için uğraştığımızı sanarken olmaması için eylemlerde bulunduğumuzdan istemediğimiz şeyler olur hayatımızda.
  ... pakvab
 8. 8.
  her zaman istemediğimiz şeyler olmaz lâkin en çok istemediğimiz şeyler gözümüze batar. halbuki istediğimiz o kadar çok şey olmuştur ki! onları ne zaman istediğimizi hatırlamadığımız için, istediğimizi de hatırlamıyoruz.

  aslında ben hep isterim ama sadece isterim.
  2 ... mystique
 9. 9.
  çünkü hep istediğimiz şeyler olmadığı için.

  (bkz: bu da böyle bir anımdır)
  1 ... xyyx
 10. 10.
  çünkü hayat böyle bir şeydir.
  ... st pauli