1. 1.
  Çalışmamak mı yoksa inanmamak mı umursamamak mı. Bunların hiçbiri bende yok ama tek bir şey var gelecek kaygısı. En yüksek notları aldığımız halde hakkımızın verilmemesinden. Bir rant dönüyor giren yerleşiyor olan gariban oluyor. işte bu şekilde bir sistem olunca bu ülke gelişmez kardeşlerim.
  5 ... kale3112
 2. 2.
  bir işe başlamadan önce plan program dahilinde bir sistem oturtursun ve en basitinden risk değerlendirmesi yapılır, doğabilecek olumsuzluklara karşılık çözümüyle alakalı tedbirler önlemler alınır. bir anlık hevesle bir işin içerisine dalınmaz yoksa bataklığa saplanır kalırsınız. azıcık beyinle hareket edersiniz neden başarmayasınız.
  2 -1 ... potansiyel amele 2
 3. 3.
  Ne bileyim? Bitmeyen savaş?
  1 ... mr forever happy
 4. 4.
  Makyavele sorabiliriz bunu. Ne demisti?

  "ve hayatları ile yaptıkları incelenirse, bu kimselerin talihin elinden fırsattan başka bir şeye nail olmadıkları görülür; fırsat bunlara, istedikleri şekle sokabilmek üzere, ham maddeyi verdi: bu fırsat olmasaydı ruhlarındaki liyakat kaybolurdu; ve bu liyakatleri olmasaydı, fırsat da beyhude çatmış olurdu."

  Bazen ruhunuz liyakat fiskirtiyor, ne var ki talih denk dusmuyor. Firsat bulunamiyor bazen. Ote taraftan, bazen firsat geliyor. Ama siz onun altini doldurmak icin fazla hirsli ve o oranda da yeteneksizsiniz. Bizde bunlar icin guzel sozler de vardir. Mesela kifayetsiz muhteris. Ne buyuk soz ama. Buyuk oldugu kadar endise de verir.
  2 ... cunku ask yazilgandir
 5. 5.
  Bazı konularda belki de başarılı olmamak gerekir?
  ... alyaska
 6. 6.
  Zengin zengin kalır, fakir fakir.Orta halli yolunu bir türlü bulamaz.Kimse hak yemeden fazlasına ulaşamaz.Kötü evet ama gerçek.Yozlaşmışız hala ne oldu diyoruz anlamamış gibi.
  Siz bir şeyler yaptıkça yükler azalmaz sadece varolanlar dahada ağır basar.Bu yüzden kaldır gitsin neye başarılı olucaksın bu hayatta kim için ne için boş vericeksin.
  1 ... nihilistefan
 7. 7.
  Aynı şeyi deneyip farklı sonuç almak istendiği için...
  Bir şeyi 40 defa denemek yerine, 40 farklı şeyi denemek daha isabetlidir.
  1 ... stargate
 8. 8.
  ben kader deyip geçiyorum artık.
  bazı şeyler gerçekten bizim elimizde değil ne kadar istesek de. farkına vardım bunun.
  1 ... hatake kakashi