1. 1.
  insanlar buna inanıyor peki neden? Neden hak din islam olsun bana mantıklı bir cevap verebilecek var mı? 1400 sene önce biri gelip ben peygamberim diyor bu da dininiz islam diyor siz de evet hak din budur diyorsunuz. Neye dayanarak inanıyorsunuz babanız dese bugün böyle bir şeyi doktora götürürsünüz adamı. Yani neden birbirinin neredeyse aynı 3 din bu dinlerden daha insancıl yüzlerce din varken neden islam? Dedemizden babamızdan gördüğümüz şeyi yapmaya o kadar alışmışız ki aynen devam ettiriyoruz belki de. Hani beğenmediğiniz maymunlar var ya onlar da bizim gibi atalarından ne gördülerse onu yapıyorlar.
  2 -1 ... barrack27
 2. 2.
  çünkü zina yasak fuhuş serbest, kadın aşağılık insan öldürmek ise kolay diyerek çabucak cevaplanabilecek bir soru. araplara da işte zamanında bunlar lazımmış ondan herkesi kılıçtan geçirip din hak din diye yaymışlar.
  2 -4 ... rootz
 3. 3.
  -Dünyanın Elipsoid Olması

  1597 yılında Francis Drake dünyanın etrafında dolaşarak dünyanın küre biçiminde olduğunu ispatladı.

  Peki ondan asırlar önce inen Kerim kitabımızda bakın Rabbimiz ne buyuruyor:

  “Bundan sonra yeri (elips şeklinde) yuvarlattı yayıp döşedi.” (Nâzi’ât Sûresi 30.)

  -yörüngeler

  “Geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratan O’dur. Her biri bir yörüngede yüzmekte (dönerek gitmekte)dirler.” (Enbiyâ Sûresi 3

  -Tatlı Su ve Tuzlu Su Arasındaki Engel

  Tatlı su ve tuzlu su ve ikisinin karışmasını önleyen bir engel vardır. Bu engeli 1962’de Alman bilim adamları, Aden Körfezi ile Kızıldeniz’in birleştiği Mendep Boğazı’nda bulmuşlardı. Daha sonra bu su engelinin, bütün denizlerin birleşme noktalarında bulunduğunu tespit eden, ünlü Fransız su altı araştırmacısı Kaptan Cousteau olmuştur. Allahu Teala mealen şöyle buyuruyor:

  “O (Allah)’dır ki iki denizi (birbirine) salmıştır. Bu(nlardan) biri tatlı, susuzluğu keser, şu (diğeri) de tuzlu ve acıdır. (Allah) aralarına bir perde ve (karışmalarını) önleyen bir engel koymuştur.” ( Furkân Sûresi 53.)

  “(Suları acı ve tatlı olan) iki denizi birbirine kavuşmak üzere salıvermiştir.”(Rahmân Sûresi 19.)

  “Aralarında bir engel (ve bir perde) vardır ki birbirinin sınırını aşmıyor (birbiriyle karışmıyor)lar.” (Rahmân Sûresi 20.)

  Son olarak :

  De ki: "Hakk* Rabb'inizdendir. O halde dileyen iman etsin, dileyen küfretsin." Biz, zalimler için duvar gibi onları çepeçevre kuşatan bir ateş hazırladık. Eğer yağmur yağsın isterlerse, erimiş maden gibi yüzleri kavuran bir su yağdırılır. O ne kötü bir içecektir! Ve ne kötü bir barınma yeridir.

  18. kehf suresi 29. Ayet

  Kur'an da mucizevi bir çok olay ve hadiseler mevcuttur.

  Varsa haktan öte bilen şahit getirin.

  Baban daha senin Başına ne geleceğini bilmiyor iken kainatı bilenden öte Yaradanı sorgulamaya hangimizin gücü yeter?
  3 -1 ... 1garipkuzeyli
 4. 4.
  Hak din derken kastedilen son gelen ibrahimi din olmasıdır. Aslında din birdir ve o da Hz. ibrahime gelen dindir. Zaman içinde kitaplar ve peygamberler ile vaaz edilen ilahi öğreti budur. Islam da bunun son örneğidir.
  1 ... sassanach
 5. 5.
  Evet islamda kafa karıştırıcı unsurlar var.

  Başka bir dindeyse sana bir tokat vurana sen öbür yanağını uzat diyor peygamberleri. Peki inananlar uzatıyor mu. Nerde. Üstüne üstlük peygamberlerine senin baban tanrı diyorlar. Herkes tanrının oğluna iman etsin diyorlar. iskenderiye'den bir adam çıkıyor. ismi arius. Ne tanrısı o da bizim gibi bir ölümlüydü tanrı eşsizdir ebedi ve ezelidir diyor. Ne mi oluyor pat diye iznik'te bir konsül toplanıyor. Arius'culuk sapkın ilan ediliyor. Roma imparatorları bakıyorlar ki insanlar üzerinde ki dini otoriteleri elden gidiyor hemen harekete geçiyorlar. Kendilerine öldürme diyen tanrılarına baba sen biraz bekle diyorlar. Alel acele istanbul'da ikinci bir konsül toplanıp iznik konsülünün kararları onanıp harekete geçilmesi çağrısı yapılıyor. batı imparatoru gratianus ve doğu imparatoru theodosius kuzey afrika ,ispanya ve orta doğuda milyonlarca insanı doğrayarak bu mezhebi yok ediyorlar. Rakkamlar çelişkili olsa da 35 milyonluk roma'da 5 milyon ariuscunun yani her 7 roma'lıdan birinin sadece dini inancı yüzünden dindar! hiristiyanlar tarafından katledildiği sanılıyor. Ne dersin rootz kardeş biraz işidi andırmıyor mu bu olanlar. Peki bu ilk mi. Hadi canım sen de. Saint barthelemy katliamı desem. cennet senin tapulu malın mı bana parayla satıyorsun diyen yüzbin protestanı bir günde keserken baban sana öldürme dememişmiydi. Bunlarla bitiyormu nerede. irlanda'da kelt'lere iskandinavya'da normanlara yapılan zulüm ve katliamlar, engizisyon canavarlığı, cadı diye meydanlar da insanları canlı canlı yakmalar. Haçlı seferlerinde yahudi ve müslümanları kazanlarda canlı canlı haşlayıp yemeler. Bu nasıl bir kindir söylermisin.

  Bak güzel kardeşim çok hoş bir türk atasözü vardır. Dinime küfür eden müslüman olacak diye. Hem senin peygamberin demedi mi ilk taşı günahsız olan atsın diye. Sen bu kadar günahla bize nasıl taş atabiliyorsun.

  Son olarak insan eliyle yaratılan hiç bir şey kusursuz değildir. Sadece benim ki senin kinden daha az kusurlu diyebilirsin. O da benim için geçerli değildir.
  1 ... gokdelende kapici